| caisutza a întrebat:

Sunt in a treia zi de menstruatie si am o raceala tare suparatoare si as vrea sa iau o jumate de paracetamol dar am citit ca in timpul menstruatiei nu este bine sa iei paracetamol deoarece agraveaza sangerarile si deregleaza menstruatia.nu stiu ce sa fac? E adevarat?

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Păi aspirina si paracetamolul măresc fluxul sangvin, deci mai bine nu lua că te trezesti cu o hemoragie de toată frumusetea. Dar cum ai răcit drăguță caisuță, si citi ani ai?

| caisutza explică (pentru CristiDinBucuresti):

Am 14 ani si raceala am luat- o de la o colega. panadol po lua are ceva? imi face rau? nu te supara.esti doctor?

| caisutza explică (pentru CristiDinBucuresti):

Am 14 ani si am luat raceala de la o colega.panadol pot lua? Are ceva imi va face rau? Nu te supara..esti doctor?

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru caisutza):

Nu sint doctor, dar stiu că aspirina poate provoca hemoragii, am pătit si eu cind am fost răcit mi a curs singe din nas din cauza aspirinei care a provocat presiune, tu mergi la medicul tău de familie si vorbeste cu el sau cu ea, si spune i simptomele, sau să meargă unul din părinti să vorbească cu doctorul.