| anonim_4396 a întrebat:

Sunt în clasa a 11 a şi m-am gândit să urmez facultatea de Drept. Credeţi că este o opţiune bună având în vedere că sunt la Filologie şi îmi place foarte mult Româna şi Istoria?

Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Știința dreptului nu are relevanță cu istoria și româna ca și mod de aprofundare.
Dacă te regăsești ca avocat, jurist, magistrat, da, este bună facultatea.
Mult succes!
Pa, pa.

2 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

Dacă eşti în clasa a XI-a, şi eşti la "Filologie", nu ştii că în limba română denumirile obiectelor şcolare se scriu cu literă mică?

| TheStory a răspuns:

Da este bine ca esti la un profil umanist.