| IuLyuTzZikA a întrebat:

Am 13 ani si de 2 saptamanii m-am apuca de fumat...Bine nu am fumat in exces doar o tigara pe zi mai mult nu.Am auzit ca, daca nu tragi fumul in piept poti sa faci cancer la gat.Eu nu stiu cum am fumat, daca am fumat corect sau nu, unii spuneau ca da, altii nu.Ma rog...acum momentan nu mai fumez dupa ce am auzit de acest cancer la gat.Acum,vreau sa stiu daca pot avea cancer la gat.Am fumat decat o tigara pe zi timp de o saptamana dar unele zile le mai saream adica nu fumama altele nu si tot asa, acum momentan nu mai fumez pentru ca este foarte riscant.Va roog nu glumiti funda:*:X

Răspuns Câştigător
| ionut1369 a răspuns:

Nu se face din cateva tigari cancerul.cel mai bine ramai tu asa nefumatorbig grin

5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Eu am auzit ca daca te apuci de fumat poti sa faci cancer. Asa spun prostii aia de medici dar eu cred ca ei vorbesc aiurealaughing

| redtulip a răspuns:

Inainte sa te gandesti mai serios cum sa fumezi as vrea sa iti arat un filmulet...
Poti sa faci cancer si nu numai in gat ci si la plamani unde este cel mai raspandit. Oricum ce o sa vezi in filmulet sunt niste plamani sanatosi dar si niste plamani care pot sa arate ca ai tai daca vrei sa fumezi in continuare (cei negri).
http://stirileprotv.ro/......igari.html

| anaservic a răspuns:

Te-ai apucat de fumat?! fata mea, traiesteti copilaria si lasa tigarile ca ai timp pentru ele mai tarziu. da, poti face cancer de la fumat, in special daca te apuci de la varste fragede cand nu ai inca dezvoltati plamanii! e treaba ta ce alegi sa faci cu viata ta.

| DeNySa000 a răspuns:

Pai cel a mai bine zic eu sa vorbesty cu parinti si sa mergi la doctor daca ai cancer la gat sa se stie de acum sa se poata face ceva mai repede decat sa se afle pe parcurs...si mai ales de la varsta asta sa fumezi ...cine ti-a bagat prostiile aste in cap nu e bine deloc de faci gandeste-te si la sanatate nu numai la placeri de toate felurile.SUCCES SPER SA FACI CE E BINE PENTRU TINE

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, asa e. Daca ai tras in plamani, in piept, nu doar ai "pufait" posibil sa fi simtit o ameteala si sa fi cazut jos, nu? Daca nu ai fumat bine si ai tras doar in gat, inseamna ca ai pufait. Si poti face cancer si de la o singura tigara, si de la o viata intreaga de fumat, si daca nu ai fumat deloc.