| anonim_4396 a întrebat:

TPU! Am 2 nume(1 superb si celalat superurat) si toti imi spun pe numele urat doar pentru ca ei zic ca le place si pentru ca e primul meu nume si nimeni(in afara de sora mea, vara-mea, cei 2 verisori ai mei si niste prieteni, uneori si mama) nu vor sa imi spuna pe numele frumos iar eu nu stiu ce sa le mai zic(la colegi ca sa imi zica numele frumos ii intreb cine ii aia sau ii ignor sau le sp ca nu stiu unde ii aia si ca vb cu ea nu cu mine) mai ales celor din familie! Mor de nervi de fiecare data cand il aud si pur si simplu nu pot sa nu le raspund celor din familie pentru ca ii iubesc(pe uni ca de exemplu pe varu-mi il urasc si il intreb:,, cine?" cand imi sp numele urat) si nu mai stiu de loc ce sa fac si sunt TERORIZATA de numele asta superurat! Va rog spuneti-mi ce sa fac ori ca sa nu ma mai enervez ori ca sa le explic ca mai am si un al nume care e mai special pentru mine decat ala urat(credeti-ma e atat de urat incat nimeni n-a auzit de el!).

Răspuns Câştigător
| CookieșiParty a răspuns:

Draga rocky,cei care spun numele urat si tu le spui sa nu mai faca asta si tot mai fac asta, nu sunt prietenii tai! Deci, spune-i tatei sau mamei.Fa-ti rugaciune la Dumnezeu.Se stie ca acolo sus in ceruri este un Dumnezeu! Si roata raului o sa se intoarca alora.Si sa stii, mie nu mi se pare un nume urat! Ludovica este chiar frumos! Si Denisa este frumos! Sa sti ca o sa se intoarca raul si asupra lor! Mai bine te duci la un psiholog!

6 răspunsuri:
| MaeRi a răspuns:

Chiar daca le-ai spune sa te stirge pe numele tau care iti place mai mult ei nu vor face asta,dar nu din rautate ci vor sa iti demonstreze ca totusi acel nume nu este urat si tu nu realizezi,pur si simplu ti-ai bagat singura in cap ca acel nume al tau este groaznic,si nu vrei sa il auzi,nu cred ca te cheama ciorba,fasole cartof, pipi,etc,ca sa para un nume urat pentru o fata.Te enervezi degeaba,ca tu nu vrei sa intelegi ca numele tau nu este urat,si te zbati, crizezi, enervezi fara nici un motiv.Toti s-au obisnuit sa te strige asa nu le poti spune acam sa te strige pe celalat nume, te vor striga o data de 2 ori dar revin inapoi la acel nume deoarece ei asa sau obisnuit, tot ce poti face este s ate obisnuiesti cu ideea ca ei sau obisnuit asa si sa iti scoti din cap, prostia cu ''numele meu e urat''.

| SabbyNightShadow a răspuns:

Numele urat e
l
u
d
o
v
i
c
a

| SabbyNightShadow a răspuns:

Si numele super e denisa

| SabbyNightShadow a răspuns:

Dar sa stii ca nu ma duc la niciu un pisiholog din asta sau ce drc o fii

| minnieee a răspuns:

E greu sa le impui oamenilor sa iti spuna pe celalalt nume daca ei sunt obisnuiti cu primul tau nume. Spune-le ca vrei sa ti se spuna pe al doilea nume, sau poate gasesti o porecla care sa iti placa.Prezinta-te strainilor cu numele care iti place.Si daca reusesti cu timpul sa ii faci pe oameni sa-ti spuna pe numele care iti place,probabil si cei care iti spun pe celalalt se vor lua dupa ceilalti.
Nici mie nu-mi placea numele meu intainte,vroiam sa mi se zica tot altcumva,dar acum mi-a trecut.
Apropo, imi spui te rog cu te cheama, ca sa stiu care este acel nume asa de urat si care este cel superb.

| MissMisterious a răspuns:

Sunt in aceeasi situatie...tongue