| anonim_4396 a întrebat:

Bună TPU!

Am nevoie de ajutorul vostru.
Eu imi doresc un animalut de companie mai exact un iepuras de apartament asa cum este denumit si in petshop urile din care face parte. Ai mei au fost de acord initial dar s-au razgandit subit din cauza ca "au analizat" mai bine situatia si au spus ca e o responsabilitate mult prea mare sa ai un animal atat de pretentios dar le-am promis ca doar mie imi va reveni aceasta responsabilitate. Stiu cat de multe lucruri implica dar m-am gandit ca totusi nu este ca si un catel chiar daca deseori poate avea comportamenul unuia si sunt sigura ca-mi doresc unul din tot sufletul.
Puteti sa-mi spuneti cum as putea proceda ca sa accepte si ca sa ma ocup si sa ii ofer tot ce va avea nevoie? Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| Bondarel99 a răspuns:

Iepurii (chiar si aia de apartament, foarte cuminti etc) de fapt nu sunt deloc cuminti. E greu sa il tii ca animal de companie, in plus o sa iti roada toate cablurile din casa. Un catelus e mult mai ok.