| marinela92 a întrebat:

Buna TPU am nevoie de putin ajutor ..sa nu vi se para deplasat.
ce inseamna atunci cand de dimineata iti bate in geam o vrabie iar apoi canta? e semn de moarte? va rog ajutati-ma.

Răspuns Câştigător
| DrWhoelse a răspuns:

Conform folclorului romanesc vrabia este aducatoare de ciuma si saracie

10 răspunsuri:
| HueyFreeman a răspuns:

Da, este semn de moarte, du-te si impuscate.

| marinela92 explică (pentru HueyFreeman):

De ce sa ma impusc eu?laughing tu ai venit cu ideea dear; 3

| Seducatorul a răspuns:

laughingAtata timp cat nu-ti canta o cioara n-ai de ce sa te sperii!

| dreamgirl94 a răspuns:

Am si eu o intrebare, cand esti sarit de pe fix te baga la nr 3?big grin

| marinela92 explică (pentru dreamgirl94):

Nu stiu draga/dragul meu :3 insa te rog frumos sa iti amintesti asta : IN MOMENTUL IN CARE JIGNESTI UN OM TOCMAI ITI DESCRI PERSONALITATEA....nu stiu ce gandesti tu si nici nu ma intereseaza insa doar invata sa nu judeci pentru a nu fi judecat!

| dreamgirl94 a răspuns (pentru marinela92):

Dar nu te-am jignit cu absolut nimic, eram ironica..intrebarea ta e foarte amuzanta.dar iti dau un sfat, lasa superstitiile, cand Dumnezeu va vrea sa mori vei muri fara sa stii...si nicio vrabie cioara etc nu ti va bate dimineata in geam, that was my point..scuze daca te-ai simtit ofensata

| elComandantee a răspuns:

Asta-i vrăjeală. Nu crede toate superstiţiile.

| anonimul998877 a răspuns:

Stai linistite nu se va intampla nimic.Doar Dumnezeu va stii cand iti va veni sfarsitul

| Micuta55 a răspuns:

Nu te mai gindi la atitea prostii :-D serios eu nu cred in asa mituri, nu-ti mai fie frica ca nu mai este semn de moarte

| regrets22 a răspuns:

Eu nu cred in superstitii si nu ar trebui sa crezi nici tu deoarece pur si simplu nu exista. Atunci cand crezi subconstientul lucreaza si daca esti obsedata de lucrurile astea, tu singura iti poti cauza necazurilewinking

| Maya355 a răspuns:

Unii spun ca da, e semn de moarte.
Tu nu crede asta ca nu-s adevarate.
Odata o pisica neagra mi-a taiat calea, iar eu am continuat sa merg si pe jos am gasit 50 lei.

| AlexTimari a răspuns:

Ce melodie a cantat? laughing

| marinela92 explică (pentru AlexTimari):

Gangam style draga :3 have fun