| marialungu a întrebat:

am o intrebare : e normal ca noi, adolescentii, de exemplu, cand dormim, si daca cineva inchide usa, sau merge, sau orice altceva, sa ne trezim? sau atunci cand avem un somn bun ca nu ne trezeste nici alarma? care e parerea voastra? ce fel de somn e normal?

Răspuns Câştigător
| Klaoody15 a răspuns:

Hello! Somnul are 5 stagii. in primul stagiu - atipire, esti mai alert (chiar daca tu nu constientizezi asta) si fiecare stagiu avanseaza ca nivel de odihna fizica. Stagiul 5 este cel mai avansat. Sau, cum spui tu: nu auzi nici o alarma. Nu e vorba de adolescenti. E vorba de Anatomie in general happy. Funda?