| Petrus_Emanuel-Mihai_1988 a întrebat:

Buna TPU. am o prietena povestea sta in felul urmator. Acu un an mi-a murit mama tata a avut nevoie de figura feminina mancare curatenie spalat de haine stiti voi si dupa o luna 2 a venit ea ne-a dat-o mama ei ne-a intrat in familie face parte din familie. Din pacate aceasta fata cel putin cu mine vad ca este :
Dura,Rece,Nepasatoare, Indiferenta, Insensibila asta pana acu 2 seri pana am plans si m-a auzit si tata si ea.

Intrebarea mea este : Ce sanse ai sa transformi o fata asa cum v-am descris-o eu mai sus sa devina opusu la cum v-am descris-o in conditiile in care la ea in familie nu a primit caldura sufleteasca iubire dragoste afectiune asta pana acu 3 zile cand am plans eu la 1 noapte.
O fi sensibilizat-o plansul meu o atins-o ca acum e opusul la ce a fost inainte adica cum v-am descris-o
Nu ma imbratisa nu ma suporta nu ma lasa sa o pup si acum ma lasa ce efect a avut plansul meu asupra ei am plans o ora + ca m-a ars la inima din plans si nu am probleme cu inima.

7 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

De fapt nici acum nu te place dar i s-a facut mila de tine si de aceea s-a schimbat dar nu intr-o fata iubitoare, sentimentala ci in una miloasa, omenoasa care stie ca a jignit cu comportamentul sau iar acum nu mai vrea sa faca asta! Totusi de la miloasa la iubitoare/sentimentala o desparte numai un pas. Dar nu te amagi ca inca nu te iubeste, cand te va saruta si ea de buna voie atunci poti spune ca a inceput sa te iubeasca, dar acel moment poate nu va veni niciodata daca nu e atrasa de tine!

| Petrus_Emanuel-Mihai_1988 explică (pentru lpavel):

Are 16 ani eu 35 ce asteptari ai tu ca om la o fata de 16? Ea zice ca tine la mine ii pasa de mine dar nu ma poate iubi ma vede ca pe un frate al ei si eu trebuie sa o fac sa ma iubeasca prin comportamentul meu ma place da asa ma vede ca frate eu o iubesc ca pe o iubita doar nu ea.

| painecuzahar a răspuns:

Are tot dreptul sa fie asa daca ati luat-o ca sclava in casa.

| painecuzahar a răspuns:

"Ne-a dat-o mama ei"? Ea nu are niciun cuvant de spus? Te respinge si tu insisti? Sunteti bolnavi mintal. Ce etnie dubioasa sunteti? Saraca fata. Meritati puscarie toti. Va bateti joc de tineretea unui copil.

| Petrus_Emanuel-Mihai_1988 explică (pentru painecuzahar):

Puscarie nu e vorba mama ei ne-a incredintat-o a ajuns sa fie singura tatal ei era dur agresiv violent si alcoolist iar mama fetei a ramas singura dupa 15 ani iar fata de 16 ani nu prea a avut parte de dragoste parinteasca de aceea am intrebat daca are sanse sa devina o persoana caldura la suflet buna la suflet pentru ca fata de 16 nu a avut ce invata de la parinti cel putin de la tatal iar fratii surorile ei l-au mostenit pe tatal lor si de aceea zic nu am nici o vina ca tata ei era rau cu ei
sa isi verse totulpe mine. Puscarie nu facem a semnat mama ei. Ca ne-a incredintat-o pe motivul ca mama ei are pierderi de memorie acum.

| Petrus_Emanuel-Mihai_1988 explică (pentru painecuzahar):

Mai repede isi bate ea joc de mine iar eu i-o platesc cu ce primesc. Puscarie da de ce ma rog? Nu noi am adus-o la noi in familie ci ea a venit de buna voie iar acum am trimis-o in centru ca m-a facut doar sa plang cu comportamentul ei sever, urat si jalnic asa poate ii vine mintea la loc.

| Petrus_Emanuel-Mihai_1988 explică (pentru painecuzahar):

Mi-a zis sa merg in cancer in morga sa ma manance spitalul. Asa ca eu i-am dat o lectie. Ea vrea sa stea la noi nu o tinem noi in contra vointei ei eu daca doresc sa plece mi-a zis ca nu pleaca decat daca ii spune tata ca nu e casa mea ci a lui si ca nu hotarasc eu.