| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU.Am o problema.Sunt dependent de calculator si asta cam ma afecteaza.Nu prea ies afara, daca ies stau maxim 10 minute si dupa la calculator si am uitat tot ce am invatat la scoala, mai ales la matematica si imi e foarte greu sa fac tema pentru vacanta.Stiu ca daca nu termin cu asta, o sa fie niste consecinte foarte neplacute. Sfaturi?

6 răspunsuri:
| Ibrahimovic a răspuns:

Du-te cu prietenii afara, incearca sa uiti de calculator. laughing Cauta-ti o prietena, eventual, asta ar putea sa te tina cateva ore pe zi in prezenta ei, ceea ce te-ar indeparta de calculator.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca ai fibra optica o poti taia ca nu se mai inadeste. Orice fel de dependenta se trateaza de obicei cu cate un substitut.Cauta-ti un hobby in aer liber.

| StalkerSoul a răspuns:

Iesi afara!
Pune pe cineva din familie sa-ti ia cablul care face conexiunea intre unitate si monitor, sa te vad atunci ce faci happy
Stai afara, macar acum cand e vara ( de preferat seara) cu baietii, mai vezi o fata, mai razi, mai una alta.

| Felix_Remus_1990 a răspuns (pentru StalkerSoul):

Nu am iesit nici o data in oras cu prietenii, am doar 13 ani si daca am iesit in oras, am iesit doar ca sa cumpar ceva.

| NightLight a răspuns:

Ia-ti Dead island, The walking dead, left 4 dead, hitman the silent assassin imfamous, si nu o sa-ti mai faci griji. Funda?

| florinutzu95 a răspuns:

Si eu am avut aceeasi problema
dar am rezolvat-o este bine sa stai si la calculator dar iti face si rau poti sa faci asa sa iesi macar 2 ore pe afara dupa acea la calculator dar de sfatuiesc sa nu mai stai mult la calculator ba putin la televizor pe afara si o sa vezi ca n-o sa mai fi dependent de calculator