| Catheryne a întrebat:

As dori sa stiu care sunt cele mai cotate meserii in strainatate pentru ca dupa ce o sa termin facultatea imi doresc sa plec cu orice pret din tara si-mi doresc sa aud cat mai multe pareri. Multumesc anticipat! happy

Răspuns Câştigător
| Ecea a răspuns:

Pentru femei : Ingrijirea de batrani,Menaj,Baruri.
Pentru barbati : Constructii,Baruri.

Alte job-uri sunt greu de obtinut,degeaba ai facultate facuta in Romania,in orice alta tara nu este valabila(exceptie medicina).
Eventual terminat o facultate in Romania si apoi continuat cu un Masterat in tara in care vrei sa mergi,doar asa ai ceva sanse sa te angajezi in ceva mai bun.

Desigur exista posibilitatea sa prinzi si altfel de munci,gen vanzatoare, manichiurista, etc dar mult mai greu.