| Bogdim0t a întrebat:

Bună TPU! Ați trecut vreodată printr-o fază de regret în care ați simțit că nu puteți schimba nimic, dar de fapt puteați? Mă aflu în aceiași situație. Să o luăm cu începutul. În școala primară (clasa a 3-a mai exact) am fost înscris la un club de gimnastică. Am practicat gimnastică 3-4 ani, dar după m-am lăsat pentru că pentru vârsta mea și kg mele pe vremea aceea, era foarte stresant. În săptămâna în care m-am lăsat abia că m-ai mâncasem ceva si stomacul mă durea întruna. După ce m-am lăsat, antrenorul mi-a spus că pot continua si cu mai puține antrenamente pe săptămână (normal, eu aveam zilnic antrenament 3 ore pe zi ), bineînțeles că am spus NU. Dar acum uitându-ma în urma la amintirile si chestiile pe care le-am făcut în timpul gimnasticii, aș cam vrea înapoi. Dar nu prea pot repara nimic (asta cred eu) pentru că deja am 14 ani, sunt destul de flexbil, dar evident nu mai am aceleași calități și am o vârstă la care nu prea mai te apuci de gimnastică. Nu cred că mai pot realiza nimic în gimnastică dacă mă apuc acum. Ce credeți că ar fi ok să fac să scap de regret? (Ideea e că eu vreau înapoi, dar sunt 80% sigur că nu mai sunt primit )

5 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

O săptămână gimnastica fara mîncare? Suna a poveste. Nu rezistam eu la volei la 13 ani daca nu mincam bine. Gimnastica solicita corpul mult mai mult.
Dar, ca sa îți răspund la întrebare, ca sa scapi de regrete, poți face altceva asemănător cu gimnastica, de exemplu parkour. Seamănă cu gimnastica, și chiar e ceva original comparativ cu gimnastica. Mie mi-ar place mult, dar îți trebuie conditie fizica excelenta, și nu mai am varsta la care sa pot face așa ceva

| Bogdim0t explică (pentru cristi202):

N-am spus că n-am mâncat nimic, am spus că mâncam puțin (eu oricum obișnuiesc să mănânc mai puțin) dar a devenit o problemă pe la finalul aniilor de gimnastică.

| cristi202 a răspuns (pentru Bogdim0t):

"săptămâna în care m-am lăsat abia că m-ai mâncasem ceva si stomacul mă durea întruna." Seamănă cu nimic. "Abia că mai minasem ceva" inseamna cateva îmbucături. Oricum, gimnastica nu merge cu o alimentație proasta.

| Freya1 a răspuns:

Toți avem regrete în viata.

Tu poți sa mergi la un club sa întrebi dacă se mai poate face ceva.

| SilentRain a răspuns:

Abia ai 14 ani
Fie faci acum asta fie aștepți să faci 40 și o să ai mai multe regret
Urmează-ti visele