| xBoyka a întrebat:

In cat timp sa invat toate miscarilesi si tehnicile de kick box daca i-mi iau 3 antrenamente pe saptamana?
si depinde cum lucreaza antrenorul cu tine?

Răspuns Câştigător
| presus a răspuns:

Daca ai 3 antrenamente pe saptamana de cel putin 2 ore un antrenament, eu zic ca iti trebuie cam 3 luni sa inveti toate miscarile si tehnicele. Dar asta nu inseamna sa te opresti, trebuie sa continui antrenamentul si dupa ce le-ai invatat, le inveti dar nu o sa le practici foarte bine daca nu le exersezi. Si eu am facut Judo 1 an, si imi pare rau ca m-am lasat. Daca vrei sa devii ca Boyka o sa-ti trebuie mult mai mult timp... laughing. Bafta, sper ca te-am ajutat, funda?

| Cosmin86 a răspuns (pentru presus):

Cum adica "funda?"? esti femeie de vrei funda? sau gay?

5 răspunsuri:
| Nickname1890 a răspuns:

Una este sa cunosti tehnicile (adica loviturile blocajele si eschivele) si alta este sa poti sa le aplici eficient astfel incat sa poti castiga un meci spre exemplu.

| Ibrahimovic a răspuns:

Antrenorul decide cand iti introduce noile tehnici dupa cat de bine esti pregatit. Cu cat esti mai bine pregatit cu atat te va invata mai multe tehnici, lovituri etc.
P.S. Cand iesi de la antrenamente mai treci si pe la scoala! happy

| MariusBoy2013 a răspuns:

Tu chiar te pui pe treaba vrei sa ajungi ca boyka a?

| xBoyka explică (pentru MariusBoy2013):

Am de mult treaba asta in caplaughing