| DubstepQueen a întrebat:

Ce sa fac daca niste colegi isi tot bat joc de mine? Nu inteleg ce au cu mine!:@
Nu le-am facut nimic, dar ma poreclesc in toate felurile!
crying

6 răspunsuri:
| positivity a răspuns:

Aşa sunt oamenii, precum nişte maimuţe idioate. Nu-i băga în seamă, treci peste. Se vor plictisi cândva. Pentru că dacă le spui vreo ceva, vor vedea că te afectează şi te vor necăji şi mai mult. Tu doar nu-i băga în seamă, şi fă-te că nu te afectează absolut deloc.

| DubstepQueen explică (pentru positivity):

Nu ii bag in seama dar nu se opresc din clasa a 4-a!

| leftside a răspuns:

Probabil n-au ce face si s-au propus pe tine, nu-i baga in seama, o sa le treaca lor cand vor vedea ca vorbesc singuri.

| DubstepQueen explică:

Ar fi o idee.Dar si ei stiu sa batalaughing

| Electrik22 a răspuns:

Ceea ce patesti tu se numeste 'bullying' in engleza, adica te hartuiesc psihic (in unele cazuri si fizic). Daca e de mult timp, eu te sfatuiesc sa iti schimbi scoala sau clasa, mai ales daca esti o fire mai sensibila. Se poate ajunge la probleme destul de grave (psihice)

| DubstepQueen explică (pentru Electrik22):

Nu mai e nicio problema.S-a rezolvatwinking
Am invatat sa ignor!laughing