| Pricope_Marius_1997 a întrebat:

de ce barbatii violeaza femeile? Vreau sa imi spuneti cat mai multe motive/variante?

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Pentru ca femeile aleg cei mai buni masculi astfel cei care nu se ridica la pretentile lor tot mai ridicate sunt condusi de dorinta sexuala, dar exista tratament, in lipsa unui hormon masculi numai simt dorinta sexuala

15 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Vor totu pe tava gratuit

| Freya1 a răspuns:

Ori sunt obsedati sexuali si nu le ajunge niciodata, ori nu pot sa aiba parte de femeia pe care o vor ei pentru ca nu se ridica la standardele ei, ori sunt bolnavi psihici...

| SG1995 a răspuns:

Depinde, betivi, drogati, disperati, sau pur simplu misogini.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Pentru că sunt bolnavi psihic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deoarece este in firea noastra? Suntem o specie agresiva, iar sexualitatea/testosteronul este sursa agresivitatii. Normal sa se manifeste si sexual. Tine de ratiunea noastra de a controla aceste trasaturi salbatice innascute
Toate razboaiele au fost urmate de violuri in masa, cel mai bun exemplu este ww2, unde milioane, poate chiar si zeci de milioane de femei au fost violate.
Dar o intamplare mar "recenta" din vecinatatea noastra in anii 90` la ruperea Yugoslaviei sarbii au violat in masa femeile musulmane. Sunt o gramada de documentare/marturii

Sa nu uitam ca pana si Neanderthal-si isi largeau "familiile" rapind femele cu forta de la alte grupuri.

| QElenaBoghiu a răspuns:

Eu cred ca multe din Femeii invita, practic, barbatii sa faca sex cu ele. Prin comportament, imbracaminte si machiaj. Daca una are ditamai decolteul si push-up si`i machiata si are fustita scurta, normal ca barbatii or sa vrea sex cu ea. Apoi, sa stabilim clar un lucru: violul e atunci cand fata se zbate, tipa, zice ca nu vrea, ia bataie sau e constransa prin violenta sa faca sex. Daca astea nu se intampla, ala nu e viol. Mai sunt unele care zic ca au fost violate dupa ce, practic, au "cerut-o" prin comportament si aspect... Plus, daca tu, minora fiind, te duci la unu` acasa, cam la ce te astepti? La mancat inghetata? Ca pe strada cam greu te ia cineva cu japca, drept sa zic.

| GirlOnline81 a răspuns (pentru QElenaBoghiu):

Vorbesti numai prostii!
Violul nu este despre femei, ci despre barbati care se comporta ca niste animale nu ca fiinte umane.

| QElenaBoghiu a răspuns (pentru GirlOnline81):

Într-adevăr.

Sunt doua tipuri de viol.

Violul plăcut și violul neplăcut; )

| GirlOnline81 a răspuns (pentru QElenaBoghiu):

Cu riscul de a ma repeta, vorbesti numai prostii.

| QElenaBoghiu a răspuns (pentru GirlOnline81):

Zici tu?winking

Te a violat cineva? De știi?!

Acum pe bune.

| Freya1 a răspuns (pentru QElenaBoghiu):

Pe chestia asta cred ca exagerezi un pic. Poti sa umbli in aia goala daca vrei si ai chef ca nu are nimeni dreptul sa se atinga de tine daca tu nu vrei.
Daca o fata are sani mari, sau fundu mare nu inseamna ca trebuie sa o inghesuim in boscheti.Cum am spus poate sa umble si in chiloti nu ai dreptul sa o atingi.
Nici eu nu sunt de acord cu mucoasele ce se fandosesc si isi scot toate de peste tot, dar chiar si asa nu le agresezi sexual.

| GirlOnline81 a răspuns (pentru QElenaBoghiu):

Raspunsul este nu. Nu m-a violat nimeni, dar cu draga inima as vota castrarea fara anestezie a violatorilor.

In ceea ce priveste "de (unde) stii?"... Nu cred ca trebuie sa fii vreun geniu ca sa intelegi ca violul nu are nimic de-a face cu actul sexual, ci mai degraba este despre violenta, control si putere. Mai mult decat atat, nu trebuie sa fii vreun geniu ca sa intelegi ca o fetita de cativa ani nu cere (cuvintele tale) sa fie violata. Daca da, te invit sa argumentezi cam cat de tare, dar precis, ar trebui sa tipe ca sa fie un viol "neplacut"? Dupa mintea ta in functie de varsta, nu-i asa?

| QElenaBoghiu a răspuns (pentru GirlOnline81):

Nu m-am referit la violul aspura minorilor sau a femeilor...
M-am referit la femeile "Prostituate " care sunt violate și după d au reclamații.

Într-adevăr cred că am exagerat...mă rog.

| GirlOnline81 a răspuns (pentru QElenaBoghiu):

Oricine are dreptul sa spuna NU, dar... ma rog.

| SG1995 a răspuns (pentru QElenaBoghiu):

Fata mea dacă una umblă decoltată nu înseamnă că am dreptul să o ft, și goală să umble, tot nu am dreptul să ft dacă ea nu vrea. Că se îmbracă sexy și vrea să iasă la agățat e treaba ei, dar eu n-am voie să o ft cu forța e ilegal și imoral.
Fă-ți control psihic să numai aberezi.
Mai apoi vezi că mai sunt cazuri de minori de 8-9 ani violate de exemple și nu se zbat că fiind traumatizate au încremenit după logica ta, o copilă violată traumatizată dacă nu se zbate și-a cerut ftaiul și i-a plăcut? Băi fetițo ia-ți pastilele.