| QAlessia a întrebat:

De ce barbatii violeaza, femei?straight face.

Răspuns Câştigător
| penthouse a răspuns:

Pt ca joaca hormonii in ei!

19 răspunsuri:
| DarQueen a răspuns:

Unii violează și bărbați...nu-i stres laughing
sunt bolnavi psihic, așa se explică.

| Beatrice_5910 a răspuns:

Pentru ca femeile exagereaza cu goliciunea straight face...nu mai exista bun simt, toate arata tot ce pot mai mult!

| Cristian_6815 a răspuns:

Adevaratii barbati nu comit viol.

Barbatii adevarati accepta responsabilitatea de a nu rani o alta persoana.

Nu este niciodata OK sa fortezi o femeie sa faca sex cu tine, chiar daca :

-te tachineaza -se îmbraca provocator sau te incita

-spune "nu" si tu crezi ca vrea sa zica "da"

-ai mai facut sex cu ea

-ai platit cina sau i-ai cumparat cadouri scumpe

-crezi ca femeilor le place sa fie fortate sau vor sa fie convinse

-femeia este sub influenta drogurilor sau a alcoolului

-Violul este un act violent. Este cauzat în principal de dorinta de a controla si a domina, decât de sex. Este incriminat prin lege

| emy a răspuns:

Pentru ca sunt bolnavi psihic so pentru ca le joaca hormonii in ei.Un om normal nu face asa ceva.
@Alessio:Asta nu e un motiv,scuza-ma! Un om care este echilibrat,nu face asa ceva, oricum s-ar imbraca o femeie. Poate ca ma insel, no...se poate.

| TPMTotiPentruMine a răspuns:

Ne imbracam provocator pentru ca hainele provocatoare sunt mult mai frumoase. pentru faptul ca aratam si foarte bine nu inseamna ca vrem nu stiu ce, sunt barbati care au ceva probleme cu ce este in interiorul cutiei craniene si barbati care efectiv nu gasesc femei care sa le satisfaca gusturile [sa fie agresive intr-o relatie sexuala etc.] si pentru a nu isi rani persoanele la care tin, fac asta cu persoanele necunoscute. [de ce ai pus virgula dupa violeaza?hee hee]

| Alessio_8778 a răspuns:

Pentru ca femeile ii provoaca imbracandu-se cat mai indecent

| Alessio_8778 a răspuns:

Hainele "provocatoare" nu sunt mai frumoase, ci transmit mai multa sexualitate...in ochii unui barbat NU haina o face frumoasa pe femeie, ci femeia insasi! De ce NU se comit violuri in lumea araba? Ei bine pentru ca femeile nu se imbraca provocator! Daca tu mergi in fusta scurta sa ti se vada bucile la 1 noaptea cum naiba sa te astepti sa nu se lege de tine? In mintea unui barbat cu cat esti imbracata mai indecent cu atat ii arati ca ai interes sexual fata de el

| Alessio_8778 a răspuns:

Miugelz sa stii ca exista cauze ale violului! proasta crestere in familie...batai,abuzuri,etc! un copil daca e batut si abuzat de la o varsta frageda cand va ajunge matur va face la fel cu cei din jur! spre exemplu daca un copil e abuzat sexual de mic el poate ajunge ori violator ori homosexual din cauza traumelor, daca e batut si e obisnuit cu scandaluri in casa de mic va ajunge vreun bataus de cartier, mai tarziu poate puscarias

| amaranth a răspuns:

Pentru ca atata creier au.
Si aici si Alessio are dreptate intr-un fel.cand vezi o pitipoanca de aia care umbla cu fundu' gol pe strada si cu tzatzele la vedere. buricul gol etc. ii mai trage si cu ochiu la Dorel [ ala din fata blocului care sapa shantzu ]. ehe. e ca si cum ai spune.hai sa ma [lalalala].
Este frumos cand vezi o femeie care stie sa-si evidentieze trasaturile frumoase, dar nici chiar. {hai sa umblam. in costumul lui Eva, sa moara barbatii de ciuda }
Ok.asta nu inseamna ca daca vezi o femeie de acest gen pe strada, gata, sari pe ea. NU! dar in zilele noastre intalnim tot felul de persoane. cu mai mult creier, care stiu sa se faca placute atunci cand deschid gura, nu cand se dezbraca si persoanele cu mai putin creier, barbatii care violeaza femei, fete. cei care sar la bataie si se cred buricul pamantului.dar ei sunt ca niste canale, dai de ei la tot pasu'.

in fine. sper ca ai inteles ce am vrut sa zic.

| nocomment_4400 a răspuns:

Ce intrebarelaughingcas prosti! nu se pot controla!(unii)big grin

| karma15 a răspuns:

Doamne...cate tampenii puteti spune unii.Pai la cum se imbraca fetele din ziua de azi inseamna ca a-r trebui sa sari pe ele de cate ori vezi pe vreuna imbracata mai provocator.Pentru uni este ceva de moment isi pierd mintile din cine stie ce motiv atunci pe moment, alti fac o obsesie din asta. Poate ca multora li s-a intamplat sa vada o fata, femeie frumoasa(buna cum se spune) dar nu au facut nimic pentru ca au gandit inainte nu au trecut direct la fapte manati de instict ca un animal.

| toxik a răspuns:

Duc lipsa de pi.a laughing)

| Licuriici a răspuns:

De ciuda.

| KingJulien a răspuns:

Pentru ca sunt niste mitocani si niste nesavuiti (bine unii dintre ei)fara sup baieti nu m-am referit la toti:*

| imDani a răspuns:

Ar trebui facut un topic pentru intrebari tampite...
Pentru ca femeile nu violeaza barbati. Multumita!?

| miugelz a răspuns:

In primul rand intrebarea este prea generala. Baga toti barbatii in aceiasi oala. Unele persoane demente violeaza, femeile. Nu exista o cauza exacta a violului, desi de obicei sunt trei elemente cheie implicate : socializarea, proasta comunicare si un motiv principal al violului constand din lipsa de considerare a drepturilor si vointei femeii.
Este deseori o tentativa de afirmare a puterii si a supararii. Unii barbati sunt agresivi din punct de vedere sexual, deoarece sunt nesiguri pe ei insisi.
Fortand sexul cu o alta persoana ii face sa se simta puternici, pentru ca fac pe altcineva sa se simta slab. Violul este violenta impotriva femeii. Oamenii care ii respecta pe ceilalti nu-i forteaza sa faca ceea ce nu vor.

| DEALEmele a răspuns:

1.ori din lipsa de...
2.ori ca asa vor ei pentru ca nu pot sa obtyna ce vor de la fata respective
sau eu stiuwinkinglaughing
nu stiu acum depinde si de barbat

| Heilinheilo a răspuns:

Au nevoie de carne proaspata,prospatura cum zic ei si daca hormonii lor joaca hora unirii,nu se pot abtine si nu cred sa tine numai de cum se imbraca tipele,sunt unii care violeaza si babe(prospaturi mai expirate) si uite asa unii barbati (soimi de noapte) isi urmaresc prada pana in scari de bloc,parcuri si locuri dubioase, presupuse de ei intimehappy
Asa ca mare grija pe unde umblati si cu cine, si pe la ce ore tarziibig grin

| madalina_5631 a răspuns:

Pentru ca sunt si nebuni pe lumea asta