| Kylie1202 a întrebat:

Imi spune si mie cineva cum pot gasi o persoana pe Facebook daca ii stiu doar prenumele si cum arata? Incerc sa gasesc un baiat pe nume Andrei cu care am fost la acelasi hotel in Bulgaria si stiu ca avea un accent oltenesclaughing) (pare putin penibil dar chiar am nevoie de ajutor) Multumesccc! (NU stiu daca categoria e tocmai buna)

Răspuns Câştigător
| RokoRo a răspuns:

Concepe un anunt in care precizezi: hotelul din Bulgaria si perioada in care v-ati intalnit acolo, ii sugerezi cumva, numitului Andrei cine esti, mentionezi o posibilitate de a te contacta (mail sau pagina FB). Apoi, roaga toti prietenii tai sa difuzeze anuntul tau pe FB cu mentiunea ca la randul lor sa-si roage prietenii sa difuzeze mai departe. iti garantez ca in felul asta, in mod sigur, in scurt timp, anuntul tau va ajunge la Andrei. Singura problema, si aici chiar nu pot sa te ajut, este ca Andrei sa doreasca sa raspunda. happy

| Kylie1202 explică (pentru RokoRo):

E o idee f buna! Dar am avut norocul sa il gasesc! mersi

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ma indoiesc ca poti gasi un baiat, atata vreme cat sunt peste 5000 de Andrei pe FB si o parte din ei nu au pozele lor la avatar.
Daca ai fii stiu macar orasul de unde este, atunci era o posibilitate sa-l gasesti.
Dar, cauta pe FB toata lumea cu numele de "Andrei" si vezi tu daca recunosti pe cineva!

| LoveSleep a răspuns:

E foarte greu să-l găsești. Presupun că era mult mai simplu să i-l ceri.
Dar continuă să cauți, cu puțin noroc îl găsești până în 2017

| Kylie1202 explică (pentru LoveSleep):

Am avut noroc si l am gasitlaughing))))))))))

| LoveSleep a răspuns (pentru Kylie1202):

Cum naiba? laughing

| Kylie1202 explică (pentru LoveSleep):

Sa mor daca stiulaughing)))))))))))) Ce noroc pe mine

| OldSoul a răspuns:

Incearca sa cauti la persoanele care au vizitat acel hotel pe pagina hotelului, sau la recenzii, alta solutie nu ai.

| Mayhem666 a răspuns:

Incearca sa te gandesti ce prieteni de-ai tai il au pe Facebook la prieteni, si asa poti sa intrii la ei in lista de prieteni, si asa o sa iti fie mai usor sa il gasesti. Dar daca l-ai cunoscut intr-o zi, si nu stii ce prieteni are, si tot ce stii despre el este numele lui si cum arata, este destul de greu de gasit, pentru ca sunt foarte multi cu numele de Andrei, acest nume este unul dintre cele mai folosite. O alta problema este ca unii nu isi folosesc numele real pe Facebook. Dar eu iti urez bafta, poate o sa il gasesti.