| Căpșuni a întrebat:

Buna TPU happy
Marti este ziua mea de nastere si am chemat 2 prietene sa ramana peste noapte al mine... Dati-mi niste idei de jocuri, filme...ce sa facem?

Dau funda pentru raspunsul cel mai folositor love struck

Răspuns Câştigător
| Butterflyxo a răspuns:

Buna. La multi ani pentru marti. Jucati-va jocul "geamantan". In caz ca nu ai auzit de el, iti explic acum: Una din voi spune alfabetul in gand, alta spune stop si pe rand va trebui sa gasiti nume de lucruri, care sa inceapa cu litera la care a ramas prima fata atunci cand ati spus stop (lucruri care sa incapa intr-un geamantan). De exemplu: a ramas la litera "C", pe rand spuneti cuvinte: creta, crema, cocos (acestea sunt lucruri care incap intr-un geamantan). De obicei cand ma joc cu prietenii mei, imi scriu cuvintele pe ceva, deoarece imi vin multe in minte si incep sa uit din ele. La un moment dat, veti incepe sa nu mai gasiti cuvinte (timp de gandire aveti cam 1-2 minute si fara surse de inspiratie). Deci cine nu gaseste cuvant in 2 minute maxim, iese din joc si pierde. Alta idee ar fi mima. Fiecare, pe rand, va trebui sa mimati lucruri in timp ce persoanele ramase trebuie sa ghiceasca. Iti mai dau o idee in alt mesaj.

12 răspunsuri:
| Liiiax99 a răspuns:

Jucati-va adevar si provocare.
Uitati-va la niste filme de groaza.
Mancati o pizza, popcorn, beti sucuri.
Spuneti-va secrete.
Barfiti. laughing
Vorbiti despre baieti.

| JohnCena02 a răspuns:

La multi ani!

| kissuletzz a răspuns:

1.La multi ani :***
2. uitati-va la comedii si dupa la horror
3.incearca sa va bateti cu apa, sau daca te uiti la tequila, incercati sa faceti provocarile(si va filmati doar daca vreti)
4. vorbiti depre baieti laughing) smug
5.prostiti-va
imbrcati-va in diferite haine si face-ti parada modei
6. dansati
7. faceti karaoke
8. povestiti povesti de groaza
9. faceti voi retete de mancaruri cu ce ingrediente aveti prin casa
10. distractie placuta

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru kissuletzz):

Prostiti vă dar să nu rămîne ti asa

| kissuletzz a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Stai linistit, nu facem ca tine

| Porttocalaaa a răspuns:

La multi ani!
♦Uitati-va filmul Triple Dog, iar apoi incercati sa faceti si voi jocul acela doar cu alta miza. :))
♦Faceti karaoke!
♦Un site folositor:http://yourbestparty.blogspot.ro/p/lista-jocurilor.html
♦Inca unu:
http://petreceri-pentru-copii.blogspot.ro/......acasa.html
Sper sa te ajute si sa ai o petrecere de neuitat! :*

| Ale07 a răspuns:

Filme: Van Wilder: Freshman year (comedie),Kites,A walk to remember, Bride war, Just go with it... Apo jocuri: rummy, carti, bataie cu perne, mima, ceva distractiv pentru fete, sa aveti o noapte de neuitat. Distractie! Daca mai am idee iti mai spunwinking

| Dan112 a răspuns:

Puteti sa va uitati la ceva filme de groaza sau niste comedii cat despre jocuri ceva "Telefonu stricat " etc... Si daca vreti sa va fie mai fesel va luati o bere de 2.5 litri si niste chipsuri... ca nu o sa va fie nimic din o bere happy

| Butterflyxo a răspuns:

Alta idee ar fi jocul "fazan". Ca si la geamantan, una din voi spune alfabetul, celelalte spuneti stop si prima care trebuie sa spuna un cuvant cu litera respectiva este cea care a spus alfabetul. Dupa, pe rand, fiecare veti spune un alt cuvant, care sa inceapa cu terminatia cuvantului anterior. De exemplu: prima fata a ajuns la litera "C" si spune un cuvant la alegere, sa zicem colanti. Urmatoarea fata trebuie sa spuna un cuvant care sa inceapa cu ti, sa zicem tigla. Urmatoarea fata va spune un cuvant care sa inceapa cu la, sa zicem lacusta si tot asa. Ideea jocului este ca jucatorii sa se inchida intre ei, pana cand unul din jucatori sa aiba fazan. Iti explic in ce consta asta. Sunt unele cuvinte cu a caror terminatie nu ai cum sa formezi un alt cuvant. Veti da si peste cuvintele astea. De exemplu fata dinainte sa zicem ca a spus cuvantul: intamplare. Desi urmatoarea poata sa zica orice cuvant care sa inceapa cu "re", trebuie sa se gandeasca la un cuvant cu care sa o inchida pe urmatoarea fata. Atunci, ea va gasi cuvantul "restaurant" si va avea F (de la fazan) pentru ca a inchis un jucator. Urmatoarea data cand il va inchide, va avea si A (pana acum FA) si tot asa pana la FAZAN, cand va castiga. Nu ma prea pricep la explicatii, sunt misto jocurile, eu am 18 ani si la scoala jucam tot timpul. Daca nu ai inteles din explicatiile mele, poti sa imi dai mesaj sau puteti sa incercati pana va prindeti cum merge. Alte idei sunt jocurile de carti, rummy (remi) daca ai, faceti farse la telefon (sunati si spuneti ceva gen: am ascuns cadavrul, acum ce fac?), jucati-va pe calculator spanzuratoarea (sau nu neaparat pe calculator), x si 0, painicile si tot asa. Te pup, sper ca ti-am fost de folos

| vladutGAMER a răspuns:

Uitati-va la porno.
chemati niste baieti la voi si faceti...

| iuliiiiiaaaa a răspuns:

Deinde si de preferintele de jocuri sau filme dar daca as fi in locul tau m-as uita la filme de comedie happy mie imi plac cel mai mult sau de groaza sa mancati toate nebuniile pe care le gasiti prin frigider, de exemplu puteti combina diferite dulciuri laughing (chiar daca ingrasa ) si jocuri iti recomand monopoli sau jocuri de tip adevar sau provocare happy funda te rog :X

| Skittles916 a răspuns:

Cauta muzica mai vesela pentru a dansa, cauta filme de comedie (risul va face ziua de neuitat), te-as sfatui sa uiti de drama si probleme pentru a nu ajunge la momente de tacere (cel mai important la o zi de nastere este sa te amuzi cit mai mult), daca doresti jocuri, vezi ceva mai diferit, ceva ce prietenele tale nu au mai vazut si despre care nu au auzit.Nu uita de muzica (o petrecere nu e petrecere daca muzica nu va umple casa). Sper sa va distrati din plin! La multi ani!

P.S.: Mincarea trebuie sa fie cit mai multa ca pe burta goala nu poti nici sa te razi, nici sa dansezi.