| Tєσ a întrebat:

TPU!
Poate o sa sune ciudat straight face Pai, azi este ziua mea iar mama mea (care este singura care ne creste pe mine si pe fratele meu, tata...in fine...) a ramas fara serviciu de curand. Avea un salariu destul de mare si nu am avut niciodata probleme cu banii. Insa, acum, fara serviciu si fara un ajutor de la tata, mai avem putin si o sa fim saraci (saraci pe bune). Iar mama a inceput sa planga pentru ca nu a avut bani de un cadou sau macar o prajitura mica pentru ziua mea. As vrea sa stiu daca si voua vi s-a intamplat ceva macar asemanator si daca puteti sa imi dati niste sfaturi sa o mai inveselesc pe mama. Multumesc!

6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
La mulți ani, în primul rând.
Crede în tine, sunt alții mult mai rău și tot depășesc momentul.
Numai bine.
Pa, pa.

| darrio2007 a răspuns:

Sa stii ca sunt destui in situatia asta.Nu o lua in nume de rau.Iti doresc LA MULTI ANI.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu daca o sa te ajute ce iti zic eu acum, dar iti zic totusi.
Pot sa zic ca nu imi lipseste nimic. Am tot ce vreau si chiar mai mult.
Numai ca mama munceste mult si are si o meserie stresanta, pentru ca e doctor chirurg si tata e plecat mai tot timpul prin tot felul de tari cu afacerile lui, asa ca se intampla sa nu il vad si cateva luni cateodata.
Eu m-as multumi cu mult mai putin decat am acum, numai sa pot sta mai mult cu parintii. Plus ca m-am saturat de tot felul de bone.
Poate ca o sa va fie putin mai greu acum, dar ar trebui sa va bucurati ca puteti petrece mai mult timp impreuna.
O sa gaseasca pana la urma mama ta alt serviciu si o sa se rezolve si problema cu banii.
La multi ani si nu uita ca fericirea nu inseamna numai bani.

| DraudeS a răspuns:

Sunt altii care au trait asa. Ce sfaturi sa-i poti da...hmm. In primul' rand ea trebuie' sa fie cea puternica din chestia asta, iar ca sfat, un simplu "Stai linistita, o sa fie bine, trecem noi si peste asta!"

Sanatate si la multi ani!

| Tєσ explică (pentru DraudeS):

As vrea sa pot vorbi cu ea, insa a fost asa de suparata ca a inceput sa tipe la mine si m-a facut sa ma simt foarte rau. Desi imi este frica sa ii mai zic ceva...

| DraudeS a răspuns (pentru Tєσ):

Asteapta sa se calmeze, iar dupa, incepi si porti o conversatie calma si cadeti la un comun acord. Momentan, trebuie s-o intelegi.