| tonyc7 a întrebat:

Buna, TPU. Sunt relativ nou pe Instagram, de cateva saptamani. Mi-am facut cont mai mult din curiozitate si am descoperit ca e destul de interesant. Insa nu pricep de ce atunci cand trimiti mesaje (in privat) unor persoane care au acceptat sa le urmaresti si ti-au acceptat si commenturile la poze, acestea nu iti raspund?
E posibil sa nu functioneze bine mesageria pe Instagram?
Voua vi se intampla tot asa, sa nu primiti raspunsuri la mesaje trimise in privat pe Insta?
Pozele mele sunt foarte ok, eu arat destul de ok, deci chiar nu inteleg de ce nu mi se raspunde la mesaje pe Insta...
Deci care sa fie explicatia?

6 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Depinde si ce fel de mesaje trimiti. Eu nu am probleme cu mesajeria. Mi se raspunde la intrebari in 99% din cazuri. Sa intrebi "unde este facuta poza x?" este una, dar sa intrebi fetele cine stie ce chestii, dandu-te la ele, este alta, iar aici e dreptul firecareia daca vrea sa se bage sau nu in discutie cu tine. Daca te dai la fete si vezi ca nu ti se raspunde, inseamna ca faci ceva gresit si modul tau de abordare este praf.

| tonyc7 explică (pentru Aasdfghj):

Fratioare, eu nu sunt de ieri, de azi. Am destula experienta la agatat, deci acum pot spune ca stiu chiar foarte bine cum sa abordez o tipa.
O tipa, de exemplu, ma simpatizeaza foarte mult pe Instagram pentru ca zilnic gasesc mai multe mesaje de la ea insotite de emoticoane de dragoste.
Insa cand trimit eu ei pe mesageria Instagram, la fel ca si multor altor tipe, situatia devine foarte ciudata ca si cum acele mesaje nu ajung la destinatie! Deci inclin sa cred ca e o problema cu mesageria mai degraba!

| Drimmero a răspuns:

Bossulica, nu-ti raspund pentru ca ori au mesageria plina de tipi care le dau mesaje, te pierzi printre ei, ca sa nu intre in conversatie probabil le sterg ca sa faca curatenie, ori ti-au scanat profilul si nu le place ce vad asta daca te arati, sau le trezesti suspiciuni daca nu ai poze insemnand ca esti cont fake, mesajele le merg perfect, imperfecta e situatia in sine, depinde si cui ii scrii.

| tonyc7 explică (pentru Drimmero):

Am destule poze, sunt foarte ok pozele si eu arat destul de ok, am mai spus asta... Ce-i drept, nu am trimis mesaje nici la prea multe asa, la vreo 15-25 de persoane pana acum, mai mult sa vad cum functioneaza Insta... Si vad ca la capitolul mesagerie sta prost!

| CostinAlamariu a răspuns:

Lmao. Explicatia e ca lumea nu vrea sa vorbeasca cu tine. Nu mai adauga persoane necunoscute pe insta. Mai bine iti adaugi prietenii din viata reala acolo și vorbești cu dânșii

| tonyc7 explică (pentru CostinAlamariu):

Cu prietenii din viata reala prefer sa vorbesc in viata reala. Retelele de socializare s-au inventat si pentru a cunoaste oameni noi. Deci...