| maraveamere a întrebat:

Bună TPU! Știu întrebarea asta este stupidă dar chiar am nevoie de un sfat sau ceva. Sunt fata și am 1, 70 și nu îmi place deloc înălțimea mea chiar dacă unii sunt invidioși crying As vrea sa fiu puțin mai mica de statura dar știu ca asta nu se poate. Poate niște sfaturi m-ar ajuta sa privesc altcumva lucrurile sa nu ma mai plâng. Ar trebui sa ma accept asa cum sunt dar chiar nu îmi place sad

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ai de ce sa fii suparata de inaltimea ta, pentru ca si daca ai fi, tot 170 ai avea. Sa stii ca ceea ce pentru unii e uau, pentru altii nu e nimic. Adica pentru unii barbati ai parea prea inalta si te-ar respinge pentru asta, insa pentru altii ai fi o fata uau tocmai pentru ca esti mai inalta. Accepta-te si iubeste-te

15 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Nici mie nu imi placea ca am 2.02 m inaltime. Si nici eu nu am avut ce face. Singura solutie e acceptarea. Nu te uita la singurul defect pe care il ai, defect in ochii tai, caci nu e chiar un defect, era daca erai inalta ca mine. Daca esti fata din imaginea de la profilul tau uita-te in oglinda, lasa inailtimea deoparte, si priveste la cum esti in rest. Eu zic ca arati foarte bine. Totul e sa iti neglijezi inaltimea, si sa privesti la ce ai bun. Ca ai destule.

Am cunoscut cindva o fata de o frumusete rara, si la fata, si la corp, si la personalitate. Ea se stresa mereu ca aveam doar 1, 52 m inaltime, si glumea mereu cu mine zicindu-mi sa ii dai ei 10 cm din ai mei happy. Si eu mai mereu cand se plingea ii spuneam sa se uite in oglinda sa vada cum e si cine e. E trist cand, pentru un amanunt asa de mic cum e inaltimea, poti lasa la o parte toate atuurile pe care le ai. Accepta ca ai 1, 70 si fii fericita asa cum esti. S-ar putea ca cindva inaltimea sa iti fie de mare folos. Mie mi-a fost, chiar daca uneori e si dezavantajul ca mai dau cu capul pe undeva happy.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Imi place ca ai stiut care este rezolvarea acestei "probleme", si te felicit.

De ce nu iti place statura ta? Esti perfecta asa cum este. Plus ca... este mai bine sa fii mai inalta decat mai scunda.

Răspuns utilizator avertizat
| DoarBogdan a răspuns (pentru Hyacinth):

Mai sexy thinking

Răspuns utilizator avertizat
| DoarBogdan a răspuns (pentru Hyacinth):

Este ok ^_^

| Mosotti a răspuns:

Va trebui sa-ti placa ca nu ai de ales, nu exista alte sfaturi decat ca trebuie sa te accepti cum esti, sa iti dai seama ca faptul ca nu iti place cum esti, e o aiureala nejustificata.

| Celcestietot a răspuns:

Sa nu te mai gandesti la asta.

| Hammurabi a răspuns:

Ca să te ajutăm cu un sfat, poate ar trebui să ne spui de ce anume nu-ți place că ai 1, 70 m.

| Lukasssz a răspuns:

Trebuie doar sa iti alegi un partener de minim 1, 75 cm inaltime!

| wildthing a răspuns:

Asa ceva n-am mai auzit. De ce ti-ai dori sa fii mai scunda? La ce ti-ar folosi? In loc sa te bucuri ca ai o inaltime potrivita pentru un model, o inaltime care te scoate in evidenta, tu iti doresti sa fii mai scunda? Unde ti-e logica?

| Legion7X a răspuns:

1, 70 ești mică.

Răspuns utilizator avertizat
| LostForForever a răspuns:

-_-

| TipulCyborg a răspuns:

Nu înțeleg ce te deranjează? Pentru mine de exemplu esti mica