| anonim_4396 a întrebat:

Voi cati bani cheltuiți pe lună pentru haine, cosmetice, mancare etc? Eu cheltuiesc în jur de 1000 de lei pe haine(cel mai mult îmi iau haine), farduri, parfumuri(termin un parfum în 2 săptămâni),bonilash,solar, abonamentul de telefon, unghii cu gel, bijuterii, mancare etc.

Răspuns Câştigător
| Speed99 a răspuns:

Maxim 300, si asta e intr-o luna buna. Dar nu ii dau pe cosmetice (evident), si sunt multumit cu hainele pe care le am deja. Ii strang momentan pentru ca vreau sa-mi construiesc un PC, sau sa cumpar unul pre-built de la PCGarage

Pana la urma avea dreptate OnlyAShadow - esti bogata, marita-te cu mine.

11 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Daca ai mai cheltui ceva si pe sapun, nu s-ar mai termina parfumul asa de repede.
Si...am si eu o curiozitate: cat cheltuiesti pe sifoniere? Ca, oricat de mare ar fi un sifonier, tot n-ar incapea in el gramezi de boarfe pe care ti le cumperi in fiecare luna.

| Yasmin875 a răspuns (pentru ardnaxur1961):

Eu cheltui foarte mulți bani pe săpun și șampon.Eu fac crize dacă nu am săpun Dove în casă.Eu consum un săpun pe zi pentru că mă spăl zilnic.Am 3 șifoniere mari si sunt pline de haine.Imi este greu să închid ușile de la ele.laughing

| Mirris a răspuns (pentru Yasmin875):

Wtf? Un sapun pe zi? Scuza-ma draguta ca te intreb dar ai raie? adica mi se pare exagerat de mult sa consumi un sapun intr-o zi.eu zic sa mai lasi fitele si incepe sa folosesti banii si pentru alte chestii sau poti sa ii strangi daca tot zici ca ai bani asa multi pt.viitor.Nu ma lua in nume de rau

| AutumnDay a răspuns:

Si eu tot cam 200, cred, pe cosmetice si produse de ingrijire. Sunt in mare parte multumita de hainele pe care le am si mai imi cumpar din cand in cand, cam la 6 luni, o tura de cateva haine(1-2rochii, 1-2 bluze, poate o pereche de pantaloni). Adesea urmaresc reducerile, gasesti lucruri super in perioada de reduceri. Spre exemplu, eram disperata dupa o rochie la 60 lei si o bluzita la 100lei din H&M. Asteptat putin, rochia e la reducere acum 30 lei si bluza 60 lei. Comandat, astept livrarea! happy Hainele nu mi se par o super necesitate si adesea sunt mai multe decat ceea ce avem cu adevarat nevoie. Hainele pe care nu le mai port din diverse motive, le dau mai departe, altor persoane.
Parfumuri da, am cam multe, incerc sa nu mai cumpar. Le termin in extrem de mult timp, intrucat nu imi place sa port mult parfum; nici nu imi place, nici nu vreau sa fie deranjant pentru ceilalti.
In rest, 30lei cartela, nu unghii, nu bijuterii, nu bonilash, nu solar. Nu imi plac, nu consider ca sunt o necesitate.
Locuiesc cu sotul si da, cei mai multi bani se duc pe mancare, cred ca 200lei pe saptamana... avand in vedere ca nu poti manca mancare de cartofi si piure zi de zi, pentru tot restul vietii tale laughing

| Dismally a răspuns:

Nu stiu ce folosesti tu dar ala nu este parfum daca il termini in doua saptamani. Ia-ti un parfum adevarat si te va tine mai multe luni.

| Yasmin875 a răspuns:

Tu mănânci din gunoaie si ti-e ciuda.Cine sapa groapa altuia cade singur în ea.

| Kiwibibilă a răspuns:

Wtf pai tu ai bani la greu, draga mea.
Eu daca dau 200 de lei in medie pe haine, farduri 0, parfum 0, bonilash 0, solar 0, 30 de lei o cartelă, unghii 0, bijuterii 0, mancare nu stiu.

| Yasmin875 a răspuns (pentru Kiwibibilă):

Eu nu sunt mulțumită niciodată. Vreau mai mult.Eu numai bani visez.Cand eram mică mă alinta toată familia.Bine si acum mă alintă dar nu ca atunci.

| Eduard196 a răspuns:

Eu cheltui fara numar ca am valoare!winking

| KronstadtResurrection a răspuns:

Lame call girl.

| Wordofthat999999 a răspuns:

Stiu ca intrebarea e veche, dar atâta timp cât lucrezi cinstit si nu faci videochat, prostituție, sau alte lucruri murdare, faci ce vrei tu cu banii tai castigati prin munca ta. Orice ai cheltui din ei o faci pe propria ta răspundere, pe noi nu ne afectează cu nimic. Spor la cheltuieli in continuare!