| ViseColorate_4467 a întrebat:

Buna tuturor

am 15 ani si nu am avut inca nici un prieten.nu sunt urata, multi imi spun ca sunt simpatica insa nu stiu cum se face ca fetele mai urate ca mine(nu vreau sa fiu rautacioasa, insa sunt si fete fata de care eu arat mult mai bine) ele au avut prieteni. Ce sa fac? ma simt foarte singura. o fi din cauza ca am refuzat toti baietii care au vrut sa fie cu mine? nu stiu ce sa cred...insa vreau sa schimb ceva.chiar am impresia ca sunt oaia neagra printre oile albe si nimeni nu ma place.

9 răspunsuri:
| AnaEindragostita a răspuns:

Pai cand esti cu prieteni bagate in seama si spune ceva in genul asta:
-Buna ma scuzati f tare ca vam suparat
Daca ei spun da spui
-multumesc mult asta mi-am dorit cel mai mult
si dupa aia incepi sa spui:
cf?
Dca spun nu ii rogi cat poti de mult bagate in seama cu toti dar cu cel de care iti place nu ii dovedi asta pana nu ai o relatie stransa adica sa te intelegi bine cu el... o zi buna pa wave

| asdgfhresry a răspuns:

Fi atenta, asa am fost si eu. Niciun baiat nu imi spunea nimic si auzeam fete oribil de urate dupa care stateau in limba baietii. Asta s-a intamplat pana cand i-am zis unui coleg ca il placstraight face si de atunci sunt impreuna cu el. Si eu peste o luna fac 15 ani. Si e prima data cand sarut un baiat, deci straight face Tot ce trebuie sa faci e sa astepti. Eu stiu feete la clasa a6a la care le cad prez. din buzunare in fata profesorilor. Cele urate au prieteni numai pentru "dotari" sau ca baietii isi bat joc de ele. Decat sa plangi ca te-a parasit nu stiu cine, e mai bine singura. Uite eu acum, nu stiu ce sa fac ca nu mai vreau relatii. Dar i-am spus eu baiatului, macar il mai tin vreo 2 luni sa nu creada ca sunt tampita. Nu te descuraja, fa in continuare ce-ai facut pana acum. Cine te va placea, fi sigura ca nu o sa faca primul pas. Poate sunt timizi baietii.Esti asa de frumoasa ca ii intimidezi happy Daca vrei, putem vorbi si pe meshee hee

| Lorelai a răspuns:

Sa stii ca in general femeile mai urate au si ele succes la barbati si asta pentru ca ii impresioaneaza cu alte lucruri. Aspectul izicul nu e totul! Ar trebui sa pui altfel problema! Oricum va veni si randul tau...Inca nu ai intalnit baiatul potrivit, nu dispera, ai rabdarehappy

| SeNyS a răspuns:

Pff sa-ti zic ceva, si eu sunt la fel, am 17 ani(mai grav laughing ), deocamdata mi-e bine, dar iti dai seama ca as vrea sa am pe cineva, mai ales sa fie acel cineva pe care il vreau eu, in fine sa trcem la ale tale, ...nu-ti face griji abia acum incepe sa iti bvina mintea la cap cat de cat, crezi ca alea daca au de la 11 ani, inseamna ca au avut cu adevarat prieten? noo.Si eu sunt cam la fel mai respingatoare cu baietii care nu-mi placlaughing nu e bine, dar... Tu fii naturala si cand te vei astepta mai putin va veni el fara sa-l cauti tu. Te pupic si daca vrei sa my vb lasa-mi un id pe privat:*

| cyufulyky a răspuns:

Pai zici ca ai refuzat baietii care vroiai sa fie cu tine acum te contrazici spunand ca nu te place nimeni u oare dc crezi ca acei baieti care vroiau sa fie cu tine? R: pentru ca te placeauhappy dar daca u i-ai refuzat asta nu inseamna ca nu te place nimeni probabil u nu ink esti pregatita sa ai un prieten...sau cine stie poate ca ink nu ai avzut un baiat care sa-ti place si sa te placa...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E posibil ca din cauza ca i-ai refuzat pe cei care au vrut sa fie cu tine, deoarece probabil te-au catalogat drept "inaccesibila" si acum te ignora.Eu te felicit pentru ca nu te-ai implicat in relatii care nu aveau nici-o sansa de supravietuire si de asemenea, te felicit pentru ca nu te-ai grabit(spre deosebire de multe fete din ziua de azi)sa te implici intr-o relatie.Sunt de parere ca ar trebui sa nu te mai privesti ca pe "oaia neagra" si priveste partea plina a paharului; nu e nici-o tragedie ca nu ai avut pana acum prieten, toate la timpul lor.Nu-ti petrece adolescenta mereu trista si ingandurata, nu-ti mai face atatea probleme, doar bucura-te de aceasta perioada frumoasa si unica a vietii si petreceti timpul cu prietenele tale, pentru a nu te mai simti singurawinking.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am 15 ani si nu am avut inca nici un prieten...
... o fi din cauza ca am refuzat toti baietii care au vrut sa fie cu mine?
rolling on the floorrolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ai refuzat multi baieti, ai devenit greu de abordat. Au o anumita retinere in a vorbi cu tine, a-ti propune sa fiti impreuna. Incearca sa lasi la o parte orgoliul. La inceput va fi ciudat deoarece toti de vedeau ca o persoana mai rece, se vor obisnui.

| cosmin986522 a răspuns:

Sall am 16 ani daca vrei sa vb lasa-mi mesaj cu id tau. Pa :*