| razvy4ever a întrebat:

Buna tuturor, as vrea sa va intreb ce parere aveti de Romania si de oamenii din Romania...cu totii stim foarte bine ca pe baieti ii intereseaza doar sexul, pe fete partea materiala...Va spun sincer asa tara "hoteasca" n-am mai intalnit...si nu doar in Romania se intampla...

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Incearca sa gandesti tu, sa nu te iei dupa ce ti-au spus altii. Ai discutat cu multa lume si multi au spus un lucru. E mai important pentru tine ce ai vazut tu, cu ochii tai, care este parerea ta. gandeste, foloseste-ti mintea.
Uite, eu intalnesc aproape zilnic oameni minunanti, care muncesc cinstit, care nu au furat nici un capat de ata in viata lo. Unii sunt saraci, dar nu se plang, fiindca sunt demni in saracia lor si au alte bogatii: iubire, copii. Altii traiesc decent prin munca lor si prin noroc. Eu fac parte din acea categorie si sunt mandra de asta.
Intalnesc cupluri care se iubesc cu adevarat, in ciuda saraciei. Intalnesc femei frumoase si destepte care muncesc mult pentru ca familia lor sa aiba bunastare, au barbati ca si ele, care castiga mai mult sau mai putin, dar de care le leaga iubirea. Sigur ca atunci cand merg eu la serviciu trec pe langa un club de unde ies fete mai mult sau mai putin frumoase care nu s-ar uita la un medic sarac dar cinstit. Frumos este ca nici medicul acela nu s-ar uita la ele si atunci echilibrul este stabilit.
Invata sa te uiti dincolo de aparente, frumusetea exista in multi dintre noi, gasesti femei superbe care nu se machiaza excesiv si care nu cauta barbati cu bani. Trebuie doar sa le vezi si sa ai ce sa le oferi: inteligenta, cultura generala, dragoste, stabilitate, fidelitate, respect, incredere.
Tu esti fericit? Fiindca eu cred ca esti atat de inrait, de blocat in gandirea asta negativa incat ai ajuns sa fii nefericit din pricina ei si e pacat. Esti tanar, cauta-ti o femeie frumoasa dar pe masura ta, care sa aiba aceleasi interese cu tine, care sa considere ca o seara la teatru cu 10 lei biletul este mult mai valoroasa decat una la club cu 100 de lei biletul, care sa gaseasca fericirea in fiinta ta si care sa te faca fericit. Nu fura tu, nu minti, nu face lucruri rusinoase. oamenii de acelasi fel te vor cauta in preajma lor, te vor cinsti si te vor respecta. Succes!

9 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Faptul ca pe barbatii ii intereseaza doar sexul si pe femei doar bani este real numai in imaginatia ta.
In plus, nu stiu daca esti constient, dar ultimele doua fraze se exclude reciproc, ceea ce arata ca nu esti foarte coerent

| William a răspuns:

In opinia mea romanii sunt de parere ca "toti romanii sunt niste degenerati in afara de mine."

| RAY a răspuns:

Eu in ultimul an am cunoscut foarte multe persoane ce pot spune asa cum nu toate degetele sunt la fel asa nici oamenii,caractere de tot felul,sincer oamenii amuzxanti imi plac,seriosi,maturi, uite eu ca baiat e adv ca imi place sa fac sex dar sincer as vrea o fata sincera langa mine,sexul e o nevoie dar asta nu-i viata,avem nevoie de iubire,afectiune emotionala,faza cu fetele inca nici una nu mi-a luat vreun cent de fel sunt,parerea mea daca vrei o fata frumoasa platesti mi se pare corect,la baieti le place cei frumos asta e adv, la fete desigur ca banii find o baza pentru un viitor prosper, dar daca toate fetele ar fi numa pentru banii toti baieti/barbati ar fi singuri pe bun cat castigam noi masculi? dupa cum vezi suntem diferiti, gandim dieriti, sunt oamenii care ma uimesc cu prostia. inteligenta de care dau dovada

| T0T a răspuns:

În toate ţările din lumea asta pe bărbaţi îi interesează doar sexul şi pe femei doar materialul. Acum vorbesc la general. Deci nu poţi lega lucrurile astea cu ţara noastră. Eu cred că partea cu hoţia poţi să o legi deoarece sunt foarte mulţi hoți. Să vorbim în primul rând de cei de la putere. Aceşti oameni, în general oamenii din ţară noastră, nu dau 2 bani pe această ţară. Sunt nişte nemernici. Ţara este extrem de frumoasă, avem şi resurse, dar cel care strică această ţară este omul adică românul. Românii în general au un caracter de toată jenă. Şi mă enervează acei oameni care merg prin străinătate şi ne vorbesc ţara de rău. Păi ăştia se mai pot considera români? Extrem de puțini români patrioţi au mai rămas, şi lucrul ăsta, faptul că majoritatea sunt în stare să îşi dea țara pentru binele personal, ne face să le fim inferiori celoralți. De aceea noi suntem codaşii Europei. Ne întrebăm de ce maghiarii sunt mai iubiţi decât noi. Păi aia oriunde se duc îşi vorbesc de bine ţara, chiar şi dacă nu este cum spun ei. Păi în ţările celelalte acei cetăţeni care le aparţin, sunt patrioţi, şi din cauza lor, ţările din care fac parte sunt văzute cu alţi ochi. Încă un aspect este că la noi predomină nesimţirea. La fiecare metru pătrat vei vedea aruncat câte ceva aruncat pe trotuar. Să nu mai zic că nici un grătar nu mai poţi face, eşti înconjurat de gunoaie, de ţigani care cerşesc şi de câini vagabonzi. Păcat de ţara asta că avem locuri cu care chiar putem să ne mândrim și avem si posibilități ca să creștem economic, dar oamenii sunt sub orice critică.

| Fatamuntilor a răspuns:

Tu pe ce te bazazi cand spui,,.cu totii stim foarte bine ca pe baieti ii intereseaza doar sexul, pe fete partea materiala.''' Pe cea ce citesti aici?
NU poti generaliza pe cea ce citesti tu pe net... povestile tinerilor de aici.
Sunt destule cupluri pe care ii uneste dragostea si respectul, sunt famililii frumoase care au copii reusiti care nu fac doar sex.
Muncesc mult pentru cea ce au, au gospodarii frumoase, isi gasesc timp si pentru ei.
In plus in ultimul timp sunt destule femei care au afaceri de succes si care nu au nevoie sa fie intretinuta de barbati...

| razvy4ever explică:

Asa este! voi chiar nu vedeti cat se fura? va spun eu ca femeile frumoase nu se uita niciodata la un barbat fara situatie materiala...asta este! degeaba nu sunteti realisti, Brigaela sunt destul de coerente, daca nu esti tu de acord si iti place in Romania asta e alta discutie... tara este "hoteasca" si se intampla asta si in alte tari...lumea in general nu e cum ar trebui sa fie, sunt si oameni buni, corecti...etc. dar nu trebuie sa ne ferim, am discutat cu atatia oamrni si au avut alte pareri decat ale voastre

| Brigaela a răspuns (pentru razvy4ever):

Incearca sa gandesti tu, sa nu te iei dupa ce ti-au spus altii. Ai discutat cu multa lume si multi au spus un lucru. E mai important pentru tine ce ai vazut tu, cu ochii tai, care este parerea ta. gandeste, foloseste-ti mintea.
Uite, eu intalnesc aproape zilnic oameni minunanti, care muncesc cinstit, care nu au furat nici un capat de ata in viata lo. Unii sunt saraci, dar nu se plang, fiindca sunt demni in saracia lor si au alte bogatii: iubire, copii. Altii traiesc decent prin munca lor si prin noroc. Eu fac parte din acea categorie si sunt mandra de asta.
Intalnesc cupluri care se iubesc cu adevarat, in ciuda saraciei. Intalnesc femei frumoase si destepte care muncesc mult pentru ca familia lor sa aiba bunastare, au barbati ca si ele, care castiga mai mult sau mai putin, dar de care le leaga iubirea. Sigur ca atunci cand merg eu la serviciu trec pe langa un club de unde ies fete mai mult sau mai putin frumoase care nu s-ar uita la un medic sarac dar cinstit. Frumos este ca nici medicul acela nu s-ar uita la ele si atunci echilibrul este stabilit.
Invata sa te uiti dincolo de aparente, frumusetea exista in multi dintre noi, gasesti femei superbe care nu se machiaza excesiv si care nu cauta barbati cu bani. Trebuie doar sa le vezi si sa ai ce sa le oferi: inteligenta, cultura generala, dragoste, stabilitate, fidelitate, respect, incredere.
Tu esti fericit? Fiindca eu cred ca esti atat de inrait, de blocat in gandirea asta negativa incat ai ajuns sa fii nefericit din pricina ei si e pacat. Esti tanar, cauta-ti o femeie frumoasa dar pe masura ta, care sa aiba aceleasi interese cu tine, care sa considere ca o seara la teatru cu 10 lei biletul este mult mai valoroasa decat una la club cu 100 de lei biletul, care sa gaseasca fericirea in fiinta ta si care sa te faca fericit. Nu fura tu, nu minti, nu face lucruri rusinoase. oamenii de acelasi fel te vor cauta in preajma lor, te vor cinsti si te vor respecta. Succes!

| razvy4ever explică:

şi apropo..."se exclud"... ceea ce arata ca nu ai trecut pe la scoala!

| Brigaela a răspuns (pentru razvy4ever):

Greseala de tastare, dar multumesc.

| razvy4ever explică:

Asa este Wiliam, dar eu m-am saturat de "pseudoartistii" care se cred destepti si critica fara sa se uite la ei mai intai, unii oamenii chiar au suflet si caracter dar vorbind in general tara noastra nu e tocmai un exemplu bun, uitati-va cate se intampla...se fura, se consuma droguri...etc asta am vrut sa subliniez!