| Curious2 a întrebat:

Buna tuturor, ce inseamna, dupa dumneavoastra, facultati inutile?
Dati-mi, va rog, cateva exemple, apoi, va rog, sa explicati de ce sunt ele inutile, din punctul dumneavoastra de vedere.

7 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Singura problema e ca nu poti sti dinainte care iti vor fi tie personal inutile.

| Michaeel a răspuns:

Nu consider ca sunt facultăți inutile, din moment ce faci o facultate înveți ceva și poți continua într-un loc de munca.

| doctorandus a răspuns (pentru Michaeel):

Dap, ce i-a folosit facultatea lui Dan Camarzan? A ajuns milionar, pe urma lefter si si-a ucis bunica. Acum e internat la nebuni.

Sau ce i-a folosit astuia ca a absolvit medicina: https://stirileprotv.ro/......cutit.html

| Michaeel a răspuns (pentru doctorandus):

Bravo lui ca a ajuns milionar, dar tu daca nu faci facultate crezi ca ajungi undeva? rar sunt cazuri in care chiar poti avea un loc de munca bun fara facultate, si in ziua de azi facultatea este foarte importanta.Va spala pe creier sa credeti ca nu va trebuie scoala dar iti spun eu ca fara studii si fara diploma esti un nimeni.Nici macar ca vanzator nu te angajeaza daca nu ai cele 12 clase.

| doctorandus a răspuns (pentru Michaeel):

Eu am absolvit doua facultati, una in Romania si una in Olanda.

| Michaeel a răspuns (pentru doctorandus):

Si totusi tu ai fost cel care a comentat ca unul a ajuns milionar cu nicio facultate si ca nu iti foloseste cu nimic dar tu personal ai doua facultati absolvite....Ummm Nu♡

| doctorandus a răspuns (pentru Michaeel):

Dap, cum zicea unul: varul meu e licentiat in drept, este de meserie zidar operativ.