| Thecurious a întrebat:

Buna tuturor, ce inseamna, dupa dumnevostra, o societate civilizata?
Marea Britanie, Franta, Germania, SUA sunt societati civilizate? Daca da, de ce?
Aud, de nenumarate ori, ca Romania nu este o societate civilizata. Voi ce credeti, este sau nu?

17 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Nu Romania nu este o tara civilizata si romani nu sunt civilizati, nu sunt, suntem ultima tara la orice capitol, respect,bun simt, corectitudine, educatie,civilizatie, asta e,cat despre acele civilizati putem vorbi de genetica, diferentele sunt si genetice sunt mai evoluate,unele popoare sunt mai infrioare =primitive altele mai evoluate,nu e rasism e adv, uite tari mici ca norvergia, suedia, danemarca, Olanda vs Romania, e o mare diferenta de mentalitate, conform oameniilor de stiinta cu cat este mai mare distanta de africa cu atat un popor e mai evoluat

| Theo94 a răspuns (pentru RAY):

Tarile din sudul europei sunt mai evoluate ca Romania si sunt mai aproape de africa, Rusia e mai la nord si mai putin evoluata ca Franta.
Ce zici de Coreea de nord, Afganistan, etc.

| RAY a răspuns (pentru Theo94):

Latini sunt inferiori

| Theo94 a răspuns (pentru RAY):

Fata de cei din nord, astazi, dar in antichitate, si alte timpuri nu.

| Celcestietot a răspuns:

,,cu cat este mai mare distanta de africa cu atat un popor e mai evoluat'' -> la Polul Nord (acolo unde de afla spiridușul de Moș Crăciun) sau în Coreea de Nord (arma nucleară mondială). Eu aș fi formulat totuși altfel și anume : cu cat este mai mare distanta de Africa cu atat un popor e mai evoluat pe plan imoral, deci fără Dumnezeu (fără Dumnezeu - Japonia este un exemplu extraordinar în situația de față). Sodoma și Gomora promovează în special homosexualitatea (dar și violul în caz că nu știai). Fi tu însăți, ascultați inima și continuă să fi homosexual chiar daca nu este bine - mesajul țărilor "evoluate". Dar mai trebuia din partea acestora să urmeze : trăiește din plăcere așa cum le-a plăcut strămoșilor noștrii sa de-a în cap la alte popoare pașnice ca să o ducă bine. Ateii promovează ucigașii istorici, ba chiar și pe Hitler care se știe ce a făcut. De Stalin (sau Mario in varianta rusească) nici nu mai vorbim, că acesta era preferatul vostru când trimitea la reeducare. Dacă te duceai in Rusia atunci, nu tu te jucai Mario, ci el pe tine! Ai văzut ce mustață avea Stalin, RAY rolling on the floor? În concluzie, popoarele "civilizate" sunt așa datorită istoriei murdare, a imoralității și a lipsei de Dumnezeu. Dacă erau civilizate nu mai existau multe imoralități la ele în țară, dar uite că au rămas...

| gemeni6226 a răspuns:

Deci eu ma gindesc ca gradul de civilizatie se masoara in cat de curat se mentin spatiile publice sa nu se arunce mizeria jos ci in locuri amenejate, comportamentuol la toaleta publica la fel, plantarea pomilor si nu distrugerea lor, faptul de a intelege ca protectia mediului si a curateniei este in folosul tuturor si nu este doar o optiune.Si cei sapte ani de acasa comportamentul respectuos fata de oameni. Daca vrei sa fii respectat trebuie si tu sa respecti.

| Furnicuta000 a răspuns:

In mare parte nu este, vad zilnic pe strada, in colective, pe net. Si procentul e foarte mare, peste 50%.
Marea Britanie statea bine dar au stricat-o romanii, polonezii si alte natii.
La fel si alte tari.
SUA nu mai e de mult cum vedem noi in filme, acolo e un mix de natii si se mananca intre ei.

| Thecurious explică (pentru Furnicuta000):

Romanii si polonezii muncesc in Marea Britanie, nu o "strica".

| Furnicuta000 a răspuns (pentru Thecurious):

Bine, nu m-am referit la toti (tigani, infractori, oameni needucati), dar da, o strica.

| Thecurious explică (pentru Furnicuta000):

E, n-o strica. Muncesc la imperialisati, ca de colonie s-au saturat.
Si daca o strica e foarte bine. Daca le merge, e bine. Da-i naibii de engleze, ca si asa sunt prea bogati si influenti.

| relian a răspuns (pentru Furnicuta000):

laughing Dar cine a zis ca ce vezi tu in filmele americane asa ar fi trebuie sa si fie? Filmele alea is doara filme laughing daca ar arata aia doara ce se intampla nu ar mai fi nimeni curios de filme laughing
Ce filme ai vazut tu si trebuie sa fie asa in Amefica? Aia cu mafoti cum se impusca unia in plins strada sau ce anume? Alea is filme, in realitatea de acolo nu prea se intampla asa cum vedem in filme.
Se maninca intre ei cine? In America nu se maninca nimeni intre ei ca nu au cum, este lege care se respecta de catre oricine, iar cei care nu respecta legea ajung rapid unde le este locu, adica la puscarie laughing
Imi pare rau ca nu am facut poza la o biserica arabeasca sau cum se mai numesc alea ale lor.
Deci biserica arabeasca si sa vezi ce au la intrare laughing au 2 steaguri,steagul Americii si steagu statului unde se afla acea biserica,nici pomeneala de steagu mai stiu eu carui stat arab.
Asa ceva nu este permis,deci nu stiu la ce desene animate te uiti tu,dar sigur ai retinut numa cde ti s-a bagat sub gusa laughing nimic adevarat.
Vrei ceva adevarat despre America intreaba-ma pe mine, iti fac poze, iti arat legi, ce vrei tu.
Mai este un user pe aici tot asa indroctinat care spune ca in America nici nu poti merge pe strada ca e de rau laughing in ce filme a vazut aia? Eu am mers pe strada mai peste tot in america si nu am vazut nimic rau laughing voi unde anume va uitai, sa ma uit si eu laughing

Răspuns utilizator avertizat
| anonima182000 a răspuns:

O societate civilizată incepe din a ne vedea fiecare de treaba lui si a nu ne mai bârfi unul pe altul