| Curious2 a întrebat:

Buna tuturor, ce parere aveti despre ocupatia de gamer - jucator de jocuri video?

3 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Concurenta e mare: chinezii joaca contra cost, ii platesti sa faca parte din echipa ta, sa-ti antreneze personajele si sunt foarte ieftini.

| LPCTSTR a răspuns:

Nu, prefer strungar si sa am un loc de munca stabil decat sa joc ultimele jerpelnite de jocuri, doar pentru ca X si Y vor promovare (ca asta este un aspect mai putin cunoascut) si-mi dau jocuri gratis.

| Ineys a răspuns:

Daca esti pasionat de jocuri efectiv e un vis indeplinit, dar e greu sa ajungi gamer profesionist, mai ales in Romania.