| Amidamaru98 a întrebat:

Buna tuturorhappy Credeți ca o persoana mai puțin vorbăreață, gânditoare și mai retrasă, are o inteligenta peste medie?

Scuzați dacă am greșit categoria happy

12 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Poate,exista teste care o pot confirma sau infirma.
Inteleptii tac, de obicei.

| sierra1 a răspuns:

Dacă e vorba despre tine, in nici un caz.

Văd generalizări IEFTINE:

https://www.tpu.ro/......e-la-tara/

| Amidamaru98 explică (pentru sierra1):

Posibil sa fiu prost, dar oricum majoritatea 80 - 90% sunt pe interes, sincer eu numai de asemenea persoane am dat… și prieteni chiar happy

| sierra1 a răspuns (pentru Amidamaru98):

~sincer eu numai de asemenea persoane am dat~

asta e cu totul altceva!

| Mosotti a răspuns:

Nu neaparat, poate fi tacuta persoana si fara inteligenta peste medie.
Nu ai gresit categoria deloc, ai pus bine la conversatii.

| Celcestietot a răspuns:

Poate avea.

| Nirvanaaa a răspuns:

E posibil, dar nu neaparat.
Poate sa fie retras de felul lui, nu neapărat sa fie din cauza faptului ca e putin mai inteligent decât media.

| Eireann a răspuns:

Nu neaparat. Dar oricum pana si conceptul de inteligenta e destul vag.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde. Nu e neaparat valabil.
In cazurile in care este asa, acea persoana nu isi gaseste persoane compatibile cu felul ei de a fi, cu umorul ei, cu hobby-urile ei.
In alte cazuri persoanele retrase nu exceleaza d.p.d.v intelectual doar ca asa este firea lor, nu le place agitatia si prea multa interactiune umana ii oboseste.

| Saiko10 a răspuns:

Daca este mai putin vorbareata si mai retrasa nu neaparat. dar daca este mai ganditoare atunci este mai posibil ca acea persoana sa aiba o inteligenta peste medie.

| SasaSasa2000 a răspuns:

Salut, nu neapărat, adică, poți și tăcut și retras, dar și prost de bubui.
Parca se spune IQ= Intelligent quotient.