| denisaromina25 a întrebat:

Bună! Vreau să știu care a fost cel mai frumos, urât, grozav, magic, aproape real vis al vostru. Sunt foarte curioasă.

6 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

M-am visat că merg pentru prima dată la un bordel. O să fac o nuvelă pe tema asta și o să ți-o trimit.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Adica vrei sa stii 5 vise ale noastre? Sau unul care sa le contina pe toate?

Nu stiu daca am voie sa spun la categoria asta unele dintre vise thinking
Iar altele probabil ar fi cam urate de imaginat.

Dar presupun ca odata cand a venit un fel de apocalipsa zombie (urati) si a inceput sa manance pe toata lumea, si a trebuit sa las in urma unele persoane... si oricum, m-au prins si pe mine si ma simteam asa de singur si inconjurat, stiind ca urma sa mor. Si apoi m-am trezit cand s-a facut negru big grin

Altele erau cu ceva serpi cat un bloc, care faceau lucruri pe acolo. Dar atunci eram cam mic parca.

| Apokales a răspuns:

Visam ca stau cu doi indivizi pe un acoperis al unui bloc si vedeam cum intr-o cusca metalica un tip ardea de viu. Apoi m-am trezit in patul meu, eram agitat. Ma uitam pe geam si vedeam cum un tip cu gluga si caruia nu i se vedea fata, ci doar negru sub acea gluga, se uitase in permanenta la mine in timp ce dormeam. M-am trezit pentru a doua ora, de data asta simteam ca totul este real. Eram transpirat de parca atunci iesisem dintr-un dus, iar inima batea gata, gata sa explodeze. M-am uitat din nou pe geam si mi-am dat seama ca geamul acela nu exista, camera fusese modifica cu ani in urma, dar totul era atat de real si proaspat in memoria mea. A fost doar un cosmar.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Venise un OZN in curtea scolii, toti copii s-au urcat. Dar pe mine m-a tinut de vorba o bătrânica, intentionat si nu m-a lasat sa intru. Si am ramas singurul din scoala sad

| NotNamed a răspuns (pentru anonim_4396):

Probabil pentru ca al tau creier nu a putut dezvolta o imagine a interiorului unei nave, a extraterestrilor si a unei conversații cu ei pentru ca nu a gasit o sursa de inspirație din realitate iar atunci a găsit o alternativă prin a te tine o batranica de vorbă. ≈)))) E interesant cum creierul nostru lucrează subtil la vise. Imi place ca eu in vise descopar lucruri foarte detaliate pe care nici macar nu le.as putea concepe in viata reala, da pai sa le si vad.