| alessia a întrebat:

vreau si eu niste statusuri despre invidie. sau despre regrete... dar sa nu fie chiar lungi...tot am cerut dar nimeni nu mi-a dat.sad nu stiu in ultimul timp primesc foarte putine raspunsuri la intrebari).sadsad

3 răspunsuri:
| aniriiiiii a răspuns:

Nu mai iert minciuni, nu mai cred in cuvinte si privesc doar inainte.
Chiar nu e treaba ta!
Poate m-am schimbat sau poate doar m-am saturat.straight face

Pentru ca nimeni nu ma cunoaste!"

Suferi pentru altii...pentru tine cine sufera?
Ajuti...pe tine cine ma ajuta?
Iubesti...pe tine cine ma iubeste?
Te sacrifici...pentru tine cine se sacrifica?
...NIMENI...

"Nu am nevoie de tine. tu ai nevoie de mine.hai flit! devil.laughing"
"Nu vi se pare ca lumea nu'si mai arata fata adevarata? Eu sunt simpla si directa! Nimeni nu e perfect, sunt simpla si directa. Judeca-ma corect!"

Si mie mi se intampla acelasi lucru, bine ca depinde si de intrebari.

Eu sper sa te fi ajutat :* si sa ma ajuti si u cu o fundita big grin:*

pup.

| ZâmβέŤ a răspuns:

Invidia este oglinda a ceea ce crezi ca nu poti.
Numai dupa invidia altora iti dai seama de propria valoare.
Cei care te critica nu vor decat sa te schimbe pentru ca vad in tine ce ei nu vor fi niciodata.
Am ramas La fel de inocenta. Diferenta e ca acum NU imi mai este frica de APARENTE.nu-mi mai pasa De nimeni!
Si ce daca loomea nu ma place, `s obisnuita si nu fiu lasata in pace... dar viatai cruda, plina de greseli, ce vrei sa fac? sa o repar eu?

| Inamicul a răspuns:

Invidia este ulcerul sufletului.
E preferabil sa stârnesti invidie decât mila.
Favoarea da nastere la invidie si invidia la bârfeala.
În materie de invidie, se pare ca nu mai avem nici un Everest de cucerit.

Suntem regrete şi amintiri
Zborul nu e periculos. Periculos e sa te prabusesti.