| florea22 a întrebat:

Ma numesc Madalina si am si eu o problema:am nascut in luna iulie 2009.Practic problema mea incepe asa:in vara anului 2008 mai exact in iunie, iulie si august(pina la data de 13 august)am lucrat in alta parte, apoi am fost data afara si pe data de 9 septembrie2008 m-am angajat la alta institutie.In noiembrie2008 am aflat ca sunt gravida, iar in iulie am nascut.Intrebarea este:beneficiez de indemnizatia de la stat daca am intrerupere intre august-septembrie2008. Va rog sa imi raspunde-ti la aceasta intrebare deoarece pina la ora actuala nu a stiut nimeni din cei intrebati de mine sa imi raspunda.

Răspuns Câştigător
| Brotacelu a răspuns:

Ma intreb daca ai putea plati intr-un fel acea pauza, ma refer la impozitele acelea care le plateste orice salariat thinking
Ai putea beneficia?
Intreaba la institutiile abiliate,

Sa-ti creasca mare bebe-uwinking

2 răspunsuri:
| matchpoint a răspuns:

Din pacate in cazul tau nu beneficiezi de indemnizatie din cauza acelei intreruperi.
Dar mai bine informeaza-te la Directia de Munca si Asistenta Sociala din orasul/judetul tau.
Pa.Sa-ti creasca mare bebe.

| florea22 explică:

Referitor la intrebare:dar daca eu am fost la casa de pensii din Bucuresti si am scos o adeverinta prin care dovedeste ca in luna august 2008 am fost cotizata dar cu o suma mica, se i-a in considerare ca am cotizat si ca nu am intrerupere o luna intreaga? Va rog sa ma ajutati intr-un fel daca se poate sa aflu mai multe detalii despre cum as putea face pentru a beneficia si eu de indemnizatie daca am doar3 saptamini intrerupere?