| Lorenzo201 a întrebat:

Buna ziua TPU! Ma poate ajuta careva cu intrebarea asta? :
Vreau sa-mi cumpar un smartphone si are putina memorie interna de 320mb si daca imi iau un card de 8 gb. Aplicatile le pot instala numa in memoria interna sau si in cea externa de la card?
PD: Multumesc de raspuns

Răspuns Câştigător
| cammm a răspuns:

Daca la o aplicatie apare butonul colorat gri inseamna ca acea aplicatie nu poate fi mutata deoarece functioneaza numai din memoria intern.
Pentru mutarea aplicatiilor trebuie sa mergi in Setari -> Aplicatii -> Gestionare aplicatii -> Toate si selectand o aplicatie ai posibilitatea sa o muti pe card sau pe telefon.