| IrisMisaki21 a întrebat:

Că tot vine vorba despre viaţă, moarte... Credeti că am avut o viață anterioară si că va exista viaţă după moarte, adică moartea e doar o trecere a noastră într-o altă etapă? thinking

12 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Fiecare moment al vieții noastre e o trecere la altă etapă, o etapă pe care nu o cunoaștem neapărat dar pe unele le putem intui.

| Mayhem666 a răspuns:

Moartea este sfarsitul existentei, dar nu zic, ca o viata anterioara nu este posibila.

Răspuns utilizator avertizat
| Deaad a răspuns:

Ne-a innebunit pe toti chifteluta, nu? laughing

| IrisMisaki21 explică (pentru Deaad):

Sunt noua pe aici, dar sincer de cand am intrat aici, am citit cam tot de la chifteluta, toate intrebarile cu si despre moarte. Spiritul meu numai la etapele astea ale vietii se gandeste (OMG, spiritu') laughing Dar mai trebuie sa vorbim si despre moarte ca totusi pana la urma este o realitate. happy

| IrisMisaki21 explică:

Asa zic si eu, e posibil sa fie una dupa asta. happy

| MentalDisorder2 a răspuns:

Eu cred ca da, cred ca sufletul e ca si semnalul radiu, si corpul e radioul.
O data ce radioul se strica frecventa ramane.
Asta are explica sentimentul de deja vu
Poate ar fi reincarnare.

| IrisMisaki21 explică (pentru MentalDisorder2):

Ei,faza cu: "sufletul e ca si semnalul radio, si corpul e radioul." Se cam leaga. thinking

| TheGirlInBlack a răspuns:

Te referi la reincarnare? Si eu cred in reincarnare.

| Jr._Alex_1999 a răspuns:

Buna ceea ce spui tu nu prea are logica, dar puteai spune direct rencarnare in alta vietate.Si nu cred asta dupa viata asta nu cred ca exista o a doua viata! Parerea mea acum crezi cum vrei! Funda?

| IrisMisaki21 explică (pentru Jr._Alex_1999):

Da,nu spui nimic gresit cu reincarnarea in alta vietate.Eu nu spun ca parerea mea sau a altora e corecta deoarece deocamdata fiecare isi exprima parerea cum crede, pentru ca nu avem prea multe surse de unde sa putem extrage o concluzie concreta, deci fiecare e liber sa gandeasca cum si ce vreawinking

Întrebări recente