| eliaclodia a întrebat:

Cand simtiti nevoia sa mintiti?

Răspuns Câştigător
| Mădă0611 a răspuns:

Cand nu vreau sa ranesc sentimentele cuiva, in rest minciuna cere planificare buna, chiar excelenta, memorie buna...

34 răspunsuri:
| eliaclodia explică (pentru AlexAvram94):

De exemplu?

| eliaclodia explică (pentru reihiuke):

Pai sunt de acord, minciuna te poate proteja de ce nu-ti place, dar te poate face sa ramai un orgolios, un nedrept sau un ce te mai determina.Depinde cine o foloseste. Nu a putut deci sa te influenteze ca te-a prins.Esti la fel ca inainte de a te prinde cu minciuna. Nu cred. Mereu se schimba ceva in oameni, si numai pentru ca a intervenit ceva intre ei. Poate nu asa evident.

| eliaclodia explică (pentru lSummerl):

Cand memoria ti-e plina de minciuni, pe care te straduiesti sa nu le incurci sau uiti si duci firul si torci firul si...o pisica mica cu o gheara fina..."}Ce stare ciudata. Mi-e somn, dar as vrea sa ma gandesc cum sa continuam conversatia.Fac o pauza.

| eliaclodia explică (pentru Mădă0611):

Am sa citesc drept: cand nu sunt inteles.inteleasa, adevarul nu are sens decat daca il ascunzi. Si dau funda.