| Razerman a întrebat:

Care credeti ca e cea mai mare problema a romanilor?

10 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Mentalitatea.

| mona a răspuns:

Saracia...

| misu a răspuns:

Lenea

| Woodenpints91 a răspuns:

Veşnica văicăreală, pupincurismul şi comparaţia cu vecinul. Românul nu prea ştie să-şi vadă de treaba lui...

| M25M a răspuns:

Fatalismul, mentalitatea conform careia daca s-a intamplat ceva atunci trebuie sa ne impreunam mainile si sa ne impacam cu situatia.

| Vix999 a răspuns:

Nu vrei sa enumeram ce e ok in Romania? E mult mai scurta lista happy

| Razerman explică (pentru Vix999):

Am spus cea mai mare problema... asa stiu si eu ca sunt foarte multe.

| Vix999 a răspuns (pentru Razerman):

Eu cred ca romanii sunt fantastic de snobi si de superficiali ..si de aici toate problemele. Incearca sa creeze aparenta unui trai pe care nu il au, se indatoreaza, raman pe drumuri etc. Sunt superficiali pentru ca deja mi se pare ca nu mai exista nici un compas moral. Nu mai exista scrupule, dreptate, legi etc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Indoctrinarea si lenea.

| strengaritzza a răspuns:

Gandirea proasta, furturile la nivel inalt happy, din cauza celor de sus merge tara asa rau. Prostia umana, de multe ori este prea mare. happy Coruptia happy.