| inna a întrebat:

Care credeti ca este cel mai mare defect al romanilor?

Răspuns Câştigător
| Dragosgan a răspuns:

Tu vrei sa scriu aici pana deseara? Daca ar fi sa le enumer pe toate as ajunge batran. Dar toate defectele noastre sunt mari... Dar pentru mine un defect important care trebuie loat in considerare estetongueROASTA EDUCATIE! Daca nu ma crezi iesi la plimbare si tu si o sa vezi imediat cativa nesimtiti care injura.Romaii au atatea defecte incat nici ei nu stiu sa le enumere.

20 răspunsuri:
April
| April a răspuns:

Cel mai mare defect al romanilor e ca se denigreaza pe ei insisi.Toti americanii aspira spre realizareae "visului american'numai noi vrem sa traim visele altora...Mare pacat...

| Bacemi a răspuns:

Cel mai mare defect al romanilor este resemnarea. Cei mai multi se resemneaza, de obicei plec in afara si o viata intreaga preiau alta nationalitate. A fi roman, din pacate, pentru multi este o rusine.

SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Ca s-au nascut in *"** mea aici.

| ViVi a răspuns:

Nu toti suntem asa
daca suntem romani nu inseamna ca avem acelasi defect toti...fiecare e cu personalitatea lui
dar acum sa fim sinceri noi romani suntem inteligenti dar nu vrem sa o aratam ...barfa laughing pentru ca mai ales in Romania se uita in curtea altuia decat in curtea lui laughing...fiecare cu defectele lui asta nu inseamna ca suntem toti la fel...happy

| ViVi a răspuns:

Aaa cel mai mare defect al poporului roman este ca ne uitam la alte tari mai modernizate happy cum ar fi America un exemplu si vrem si noi sa fim in mare parte ca ei si de cate ori incearca sa ii imite ori nu reusesc pana la capat ori nu facwinking deci la noi e si lenea happy indiferenta happy si chestia asta mai ales in politica e ca ce putem face azi lasam pe maine si de accea cade poporul ca oameni suntem foarte primitori si inteligenti dar lenea si indiferenta de tara si lipsa de bani si nu avem conducatori cu interes de tara laughing iti dai seama ca nu tara ii devina ci oamenii happy

| ViVi a răspuns:

Si mai este o chestie am vazut ca multi romani chiar si eu sincer sa va spun mi-e rusine ca traiesc in Romania... Tara este superba in schimb oamenii distrug tara si personalitatea
daca stiti cate porcarii au facut romanii in Italia acum mai multi rromi dar se considera ca tiganii sunt ca si romanii happy multe tari cand aud de Romania automat se gandesc ca suntem aproape ultima tara dar nu este adevarat greseala la popor inloc sa se indrepte sa le demostram strainilor ca suntem un popor bun unii romani se duc in tari si fac mai rau deci acum e si vina oamenilor happy

lolita
| lolita a răspuns:

Eu cred c cel mai mare defect este invida. vorbesc din propria experienta si nu cred ca ma insel, ok inviedie exista in toata lumea, dar ca intre romani nu am mai vazut.

| User a răspuns:

Hotia si nesimtirealaughing

| DeeAnna. a răspuns:

Defect al romanilor... Daca as spune acum o idee, poate ca unii imi vor sarii in cap, gen: ''nu toti suntem asa''...
Asa ca eu consider ca fiecare roman are macar un defect[subliniez ''MACAR''] si ar trebui sa il recunostem si sa incercam sa il indreptam...happy
Opinia mea...

| DeeAnna. a răspuns:

Fapt demostrat prin raspunsul lui ViVi...happy
Am spus eu ca asa se intampla.Pana la urma fiecare cu defectele lui...Si incaodata, fiecare ar fi bine sa isi corecteze defectele.winking

| 1968 a răspuns:

Tradarea si lipsa de caracter!

| madalicious a răspuns:

Cel mai mare defect?! Faptul ca se dau drept cea ce nu sunt. Si faptul ca sunt niste lenesi in toata puterea cuvantului. Tara asta e asa frumoasa. dar romanii cu toata rautatea o distrug incet incet...sad

| bc83boom a răspuns:

Prostia si fudulia

| imortal a răspuns:

Ne domina o lene si-o prostie,
unde-i multime e si hotzie,
vrem sa fim ca altii,
dar sa stam degeaba,
romanii = ratatii,
in ochii altora.
stim foarte multa carte,
dar dupa 2 zile de-nvatat,
mai las-o-n *** ma frate,
o folosim hartie la ***.
de unde toate astea?
cred ca toti o stim.
s-a dus de rapa oastea,
pentru care noi muncim.
avem multe defecte,
dar fara sa ne pese.
si-o sa mai skpam de ele,
cand n-o sa ne mai conduca Base laughing))

| digitalboy a răspuns:

Cel mai mare defect e lene si faptul ca sunt destepti dar nu stii cum sa ne folosim de cunostinte parerea mea

| Rosalie_9695 a răspuns:

Lipsa de respect.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Una dintre ele, mitocănia.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"existenta"

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Existenta

| alexxaz a răspuns:

Nesimtirea! pacat pentru ca mai sunt si 2% persoane ce pot fi numite "oameni" in adevaratul sens al cuvantului!