| anonim_4396 a întrebat:

Care credeți că este cel mai important eveniment din viața unei persoane și de ce?

17 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Sunt două: inceputul și sfârșitul, celelalte sunt floricele de porumb (pop-corn)

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Fiecare secunda.

| NLS a răspuns:

Momentul cand descoperi ca ti s-a mai oferit o sansa.
Sansa de a trai vesnic,
dar si sansa de a demonstra celor din jur ca poti fi o persoana mai buna, mai responsabila, mai atenta la nevoile si asteptarile celor din jur.

| CodrutElian1990 a răspuns:

Se zice ca oamenii se trag din maimuta, dar unii nu s-au tras de tot. Acest lucru este cel mai important in viata unui om.crying

| CostinAlamariu a răspuns:

Moartea

| anonim_4396 explică (pentru CostinAlamariu):

Față de lume?

| Invictusman a răspuns:

"botezul când ești boboc "
De ce? Se întâmplă ca, ești boboc.

| DonEduardo a răspuns:

Nașterea, pentru că fără ea nu ar mai exista niciun alt eveniment.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Această întrebare pretinde că toți oamenii sau măcar o mare parte dintre ei, trec prin aceleași evenimente-n viață, ceea ce nu e cazul.
În afară de naștere și moarte, restul sunt opționale.

Dar ca să-ți răspund la întrebare, cel mai important moment din viața unui om este când își realizează prostia și neputința, dar după ce se oprește din plâns, reușește să își regăsească încrederea în sine, chiar în sinele ăsta plin de defecte și lipsit de putere și să treacă mai departe.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Ai dreptate, ar fi trebuit să formulez puțin altfel: cel mai important eveniment care ar trebui/ ar fi necesar să se producă în viața unei persoane... happy

| Eisenheim a răspuns (pentru anonim_4396):

Înțelept grăit-ai bătrâne happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nunta laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Căpătarea înțelepciunii și a credinței în Creator.

| rapandula a răspuns:

Cand reuseste sa nu mai depinda de nimeni stand la casa lui. Pentru ca e cel mai greu lucru de realizat, restul sunt optionale putand sa difere de la persoana la persoana.

| Eisenheim a răspuns:

Momentul in care conștientizezi care e nivelul tau de inteligență, mai pe înțelesul tau momentul când realizezi daca Dumnezeu e printre oameni undeva aproape de tine sau ești singur/ă pe o insulă pustie sa zicem așa

| AlexValentinn a răspuns:

Fiecare eveniment are importanta lui si aduce satisfactie sau dezamagire in momentul respectiv: terminarea facultatii, casatoria, nasterea unui copil, moartea sotiei in caz ca se intampla asta, o dezamagire mare care iti poate schimba viata, pot fi multe si pentru fiecare om un eveniment are importanta lui care difera de la persoana la persoana.