| Alex2d a întrebat:

Care dintre aceste organizatii erau cele mai puternice din istoria lumii: Crips, Rusa, Bloods, Camorra, Yakuzza, Cosa Nostra?

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

De ce nu amintești in mixul tău, fascismul?

| Fabi42069 a răspuns (pentru sierra1):

Fascismul a fost un regim politic si el a mentionat organizatii numite si mafii sau ganguri deci nu au treaba una cu alta

| sierra1 a răspuns (pentru Fabi42069):

"organizatii... cele mai puternici in istoria lumi"

mami, dacă tot ești "analist" pe probleme de istorie, remarcă ultimele 2 cuvinte

| oglindasultanului a răspuns:

Eu n-am auzit de ele, cea mai puternica organisatie este inca "adeptii lui abraham". Unii nu au habar cum e viata din afara lor.