| LePotato a întrebat:

Care e cartea voastra preferata?(daca se poate si o foarte mica descriere, sau sa spuneti ce fel de carte ebig grin)

Filmul/serialul preferat?

42 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

"In cautarea perfectiunii - Roger Federer" de Rene Stauffer este cartea mea preferata. Este prezentata cronologic viata celui mai mare tenismen din istorie, elvetianul Federer. O carte care nu trebuie sa lipseasca din bibliotecile celor pasionati de minunatul "sport alb". Filme si seriale nu urmaresc.

| Doub a răspuns:

"Pe aripile vantului" si "Nunta in cer"- Nu stiu ce descriere as putea sa-ti fac, sunt pur si simplu geniale.

Si seriale: "Lie to me", "The Mentalist"(abia l-am inceput), si "Prison Break".

| LePotato explică (pentru Doub):

E fain "The Mentalist", serialul nu pot spune ca e genial, insa personajul principal estelaughing

| KamaSutra a răspuns:

Carte: Singur pe lume- e despre un copil care este vandut de tatal adoptiv care nu-l mai vrea si de-acolo este nevoit sa se descurce oarecum singur pana isi descopera adevarata mama. Chiar e draguta

Film: Fast&Furious
Seriale: Sex and the city, Dr. House, Lie to me

| LePotato explică:

Mda, iar e chestia aia..la 30 de raspunsuri iti vad postarile odata la 1000 de ani(cand se indeplineste profetia)

| LePotato explică:

Stimati admini, va hotarati odata?laughing ba mutati intrebarea la "Literatura" ba la "Conversatii" laughing)

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Greu de spus care e cartea mea preferata... Depinde si in ce domeniu.
Ca beletristica, mi s-a parut geniala ''1984'' de George Orwell.

| Cameliapantiru a răspuns:

Carte preferata: "La rascruce de vanturi" (Emily Bronte)
Filme preferate: "The Sound of Music"/"Sunetul muzicii"" (1965), "Amadeus"(1984)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Carte, Nasul de Mario Puzo
Film, Nasul (Godfather) Nu fac descriere la carte, daca ai vazut filmul stii si cartea.
Serial, House M.D

| LePotato explică (pentru anonim_4396):

Cine n-a vazut "Nasul"laughing, de altfel House...genial

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nasul, Hunger Games si House, Prison Break sunt niste filme/seriale de rahat. Numai cei cu IQ scazut se uita la asa ceva.
Mie imi place foarte mult Fifty shades of Grey.batting eyelashes O capodopera.

| LePotato explică (pentru anonim_4396):

Haha ce troll obosithappy

| anonim_4396 a răspuns (pentru LePotato):

Ah, acum am vazut. Pfff, The Fault In Our Stars e cel mai scarbos film vazut de mine vreodata. Poate doar Twilight il intrece. Trebuie sa fii cu adevarat un scriitor obosit sa prezinti o poveste lacrimogena si mega-cheesy intre 2 adolescenti muribunzi. O poveste de 2 bani. Numai drama n-a fost.

| LePotato explică (pentru anonim_4396):

Nu stiu nu l-am vazut, poate ai vrut sa ii scrii altcuiva si nu mie(?) nea troll te rog sa ne lasi, ok?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

''Testamentul incașului'' de Karl May este cartea mea preferată. Îmi place literatura western iar Karl May este un scriitor genial. Cartea nu e lipsită de umor, acțiune și personaje autentice (Dr. Morganstern) ceea ce o include în lista cărților mele preferate.
Filmul favorit este ''American History X''.
Mi-a plăcut ''Lie to me'' dar trebuie să recunosc că nu m-am uitat la toate episoadele.

| LePotato explică (pentru anonim_4396):

"Lie to me" din pacate a fost anulatsad

| anonim_4396 a răspuns (pentru LePotato):

Da, păcat. Cred că voi începe să mă uit la ''Tânăr și neliniștit''. Sper să-l termin până mor.

| LePotato explică (pentru anonim_4396):

Nu pot intelege cum se poate uita cineva la serialul ala...ma depaseste

| anonim_4396 a răspuns (pentru LePotato):

Așa, deci ziceam că are 10.627 de episoade. Și are 40 de ani.

| LePotato explică (pentru anonim_4396):

Macar de era bun...la un serial d-asta super inteligent nu face nimeni atatea episoade insa la "capodopera" asta 10627 ep? deci... WTF?!

| anonim_4396 a răspuns (pentru LePotato):

M-am uitat și eu odată la un episod. Era cu împușcături, chestii dar tot m-am plictisit. Până și scenele de acțiune sunt plictisitoare, ce naiba. laughing

| LePotato explică (pentru anonim_4396):

Cine stie... poate e bun, 200-300 episoade erau de ajuns...la 10000 deja "mancam c***t"laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru LePotato):

rolling on the floor Bună asta, ești amuzant.

| Drolja a răspuns:

Asu dă treflă pentruk motive
şi Rapid şi furios pentruk automobile.
Cu plăcere!

| BogdanDediu a răspuns:

Cartea:Suge-o Ramona
Filmul:Man in Black 2
Serialul:Trasnitii

| TheWalker11 a răspuns:

Carti:The hunger games
Film:The hunger games, Need for speed...
Serialetonguerison Breakwinking

| LePotato explică (pentru TheWalker11):

Mi-a placut doar primul "The Hunger Games"
NFS-cam slabutthinking
Prison break-Per total ok, l-au stricat facand mai multe sezoane

| anonim_4396 a răspuns (pentru LePotato):

Nu multi au vazut Nasul stai linistit. ori daca l-au vazut li s-a parut ceva plictisitor sau mai stiu eu ce. ce pretentii ai de la unii care li se par capodopere filme gen Fast and Furios sau Twilight

| LePotato explică (pentru anonim_4396):

Ai vazut "Donnie Darko"?

| TheWalker11 a răspuns (pentru LePotato):

Tie ce filme/seriale iti plac? :V

| TheWalker11 a răspuns (pentru anonim_4396):

Fast and furious se nu e o capodopera, dar e un film foarte bun.
Despre ce este vorba in " Nasul"?

| anonim_4396 a răspuns (pentru TheWalker11):

Normal ca e un film foarte bun. Doar e cu vrum vrum.

| anonim_4396 a răspuns (pentru LePotato):

Nu. e film sau carcter ceva?

| LePotato explică (pentru anonim_4396):

E filmlaughing, e genul de film pe care cel mai probabil nu-l intelegi din prima, care te lasa cu intrebari la sfarsitlaughing

"Memento", "Enemy" tot filme care te lasa cu intrebari

| anonim_4396 a răspuns (pentru TheWalker11):

"Fast and furious se nu e o capodopera, dar e un film foarte bun." poate tie ti se pare dar mie nu. un film foarte bun pentru mie e Silence of the Lambs sau Inchisoarea Ingerilor din 94.

"Despre ce este vorba in " Nasul"?" s-a inventat google si youtube daca chiar te intereseaza.

| TheWalker11 a răspuns (pentru anonim_4396):

Da,stiu ca s-a inventat, mersi.
In legatura cu cele 2 filme, am vazut doar Inchisoarea
Ingerilor.Si da, e un film foarte bun. Gusturile nu se discuta. Si Matrix e un film foarte bun, sau Back in the future,, dintre filmele mai vechi.

| anonim_4396 a răspuns (pentru LePotato):

Memento vazut placut cat despre celalalt nu l-am vazut. am sa ma uit si la enemy si la celalalt. m-ai facut curios

| bmliohndu a răspuns:

Carte:Arta de a avea intotdeauna dreptate de Arthur schopenhauer
Film: Psihologia minciunii(Lie to me)

Fundita? big grin

| AleSmartGirl a răspuns:

Carte: Colectionarul de John Fowles.
Film: The Notebook.
Serial: Gossip Girl (chiar daca s-a terminat, ramane serialul meu preferat).

| ElenaGilbert1992 a răspuns:

Pai cartea mea preferata este,, Sub aceeasi stea,, de John Green. Este despre o fata care are cancer si este in faza terminala, intalneste un baiat care a avut si el cancer osos, se indragostec iar la final baiatul moare din cauza cancerului raspandit in corp. o poveste care chiar m-a emotionat si sper ca o sa iti placa si si tie...sau daca ai citit.o cu atat mai bine. laughing
Filmul preferat Horror,,fDrag me to hell,, Dragoste,, Sub aceeasi stea,, Actiune,, Divergent,,
Si seriale,, The Vampire Diaries,,,, The Originals,, tot ce tine de vampiri. Am o pasiune pentru ei. laughing

| LePotato explică (pentru ElenaGilbert1992):

"Pai cartea mea preferata este,, Sub aceeasi stea,, de John Green. Este despre o fata care are cancer si este in faza terminala, intalneste un baiat care a avut si el cancer osos, se indragostec iar la final baiatul moare din cauza cancerului raspandit in corp. o poveste care chiar m-a emotionat si sper ca o sa iti placa si si tie" ce sa mai citesc...mega spoiler, mi-ai povestit toata cartealaughing