| IonutPetre12 a întrebat:

Care e cel mai bun ceai la plic?

Răspuns Câştigător
| MagicOneT a răspuns:

Nu cred ca exista cel mai bun, in schimb, poti sa-l gasesti pe acela care este pe gustul tau. Eu obisnuiesc sa mai beau seara cate un ceai de la Twinings, e un brand englezesc, il gasesti si pe la noi prin marile magazine, dar este cam piperat la pret. Mai imi luam si de la Fares, ceai la plic cu fructe de padure sau cu musetel, dar obisnuiam sa pun cate 2 pliculete pentru ca nu mi se parea foarte intensa aroma, bine, asta tine si de gust.

Bafta!

9 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Cel care iti place.

| danbnz a răspuns:

Cel care-ti place tie.

| oglindasultanului a răspuns:

La plic nici unu. Ceai bun e ginkgo biloba, si n-am alte idei.

| TamplaruAnisoara a răspuns:

Cel care nu conține arome.

| Nonolita a răspuns:

Cel pe care il preferi. Asta, daca doresti sa-l bei de placere. Daca insa il vrei pentru tratament, trebuie stiut ce afectiune ai.

| lalaura94 a răspuns:

Depinde, eu beau in mare parte ceaiuri de plante cu miere: tei, sunatoare, musetel si menta.

| IonutPetre12 explică (pentru lalaura94):

Daca sunt cumparate, de la ce marca?

| 757474 a răspuns:

Lord Nelson

| Nunsjfnamgjcmammergenicimacarnumelenuamniciunnume a răspuns:

Cel care e mai bun la gust