| simplej a întrebat:

Care e faza cu scuipatul? Adica in ultimul timp vad (cel putin unde locuiesc eu) tot mai multi oameni care scuipa pe jos. Mi se pare super scarbos mai ales cand sa zicem trec pe langa cineva pe strada si exact atunci face hhhhhchhhh si scuipa o flegma de aia. Ma tot intreb daca poate fi considerata o boala a glandelor salivare care produc oare un exces de saliva? Sau e doar ca asa se simt ei macho? Sau e un tic?

Răspuns Câştigător
| SchiZz20CMrecords a răspuns:

Poate fi si un tic
spre exemplu eu cand sunt agitata incep sa dau cu picioru ´gen tremurat´ si dau asa tare incat enervez persoanele din jurul meu
dar asta poate fi si din cauza fumatului si eu am fumat si aveam un sec in gat si mereu aveam senzatia sa scuip dar m-am gandit mai bine ca sunt fata si-mi sta extraordinar de urat sa fac asa ceva
unii o fac doar ca sa para mai interesanti, altii chiar au un ´plus´ de saliva si trebuie cumva eliminata

| simplej explică (pentru SchiZz20CMrecords):

Am inteles, deci fetele se abtin...ca de obicei.
Am si eu ticul cu piciorul cand sunt agitata. laughing

| SchiZz20CMrecords a răspuns (pentru simplej):

Cam asa ceva laughing
mersi de fundita :*

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si ce legatura are asta cu Dragoste si sex?

| simplej explică (pentru anonim_4396):

N-am stiu la ce categorie ar intra asta si am pus aici pentru ca evident, toti stati la categoria asta si asta inseamna mai multe sanse sa primesc explicatii (poate chiar si de la unii care au obiceiul asta).

| Codolan_Razvy_1991 a răspuns:

Nu cei mai multi scuipa pentru ca fumeaza!

| simplej explică (pentru Codolan_Razvy_1991):

Hmm..la asta nu m-am gandit. Asa si fetele fumeaza si nu scuipa. Deci?

| Codolan_Razvy_1991 a răspuns (pentru simplej):

Poi eu am un prieen de 15 ani care fumeaza, si dupa ce termina tigara incepe sa scuipe aproape non stop!