| Ager a întrebat:

Care e treaba cu fundițele? Aveți prea multe? Toți spun că dau fundițe, e generoasă lumea. Dar mie nu mi-a dat nimeni nimic. E o răsplată pentru ceva? Sunt nedumerit!

Răspuns Câştigător
| Ana94 a răspuns:

Fundiţa este panglica aceea portocalie pe care o acorzi răspunsului pe care tu l-ai considerat cel mai de folos la o întrebare. Funda asta valorează 100 de puncte în clasamentul TPU şi e un fel de a spune "mulţumesc" celui care consideri tu că te-a ajutat cel mai mult cu răspunsul lui. Din păcate pe TPU mai sunt şi useri care sunt aici numai pentru aceste funde.Sunt sigură că ai mai observat că unii useri la unele răspunsuri pun la sfârşit "fundă?" sau "fundiţă plssss puppy dog eyes" sau mai ştiu eu cum şi asta pentru că merg pe ideea că dacă au cât mai multe funde devin experţi TPU,dar nu e chiar aşa.Şi la întrebări mulţi pun "dau fundă" pentru a li se răspunde la întrebare că,aşa cum am zis, sunt unii useri care nu vor decât funda aia, de parcă cine ştie la ce le-ar folosi.

| Ager explică (pentru Ana94):

Merci. Am înțeles. În esență e o mare tâmpenie, care nu cred că ajută cu ceva. Mulțumesc din nou.

| Ana94 a răspuns (pentru Ager):

Mie mi se pare o prostie să alergi întruna după fundiţe cum faci unii pe aici, de parcă toată viaţa lor ar depinde de asta laughing