| SilentRain a întrebat:

Care este cea mai utila carte pe care ați citit-o?

8 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Cărțile de instrucțiuni, întotdeauna.

| Catrice a răspuns:

Cartea de bucate.

| Nirvanaaa a răspuns:

Manualul de biochimie medicală. Mi-a vindecat toate problemele cu somnul. Numai când îl deschid, adorm imediat.

Răspuns utilizator avertizat
| LordCristobal a răspuns:

Atomic Habits-James Clear

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cartea de credit

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu am citi o carte utila inn viata mea. Dar mi-am dorit intotdeauna.

| Smmo a răspuns:

Utile sunt manualele de chimie, fizica, biologie, gramatica, matematica... cam toate pana la urma. Daca le inveti foarte bine, pe urma poti sa ii inveti pe altii, sa dai meditatii, sa intri la facultate...
Carti interesante sunt multe. Cartile care raspund la intrebarile tale si aduc solutii problemelor tale personale sunt cele mai utile, dar depinde ce probleme ai tu. Personal, imi place cum scrie Jacques Salome si inca vreo cativa psihologi, preoti, psihiatri, dar inca mai caut cea mai utila carte...