| Crisu_8081 a întrebat:

Care este cel mai bizar vis pe care l-ati avut vreodata?
Eu am visat ca eram baba si m-am trezit transpirata.De bine nu poate fi...

Răspuns Câştigător
luciana
| luciana a răspuns:

Draga mea, acestea sunt vise. si numai vise vor si ramane ...Nu trebuie sa ti cont de ele mereu; inainte de culcare, te rog incearca sa asculti putina muzica buna, sa vezi ceva placut la telvizor, sa bei un ceai cald de plante si sa incerci sa te gandesti la ceva placut mintii si sufletului... Iti doresc sa nu mai ai parte de vise urate si sa adormi cu sentimentul de fericire de ai putea... Cu drag, Lucien.

30 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Daca stai cumva la ultimul etaj, da si tu drumu' la un ventilator, ceva, sa nu mai transpiri asa.
Daca esti baiat si ai visat ca erai baba... e naspa...caz de psihiatrie...

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Sunt numai visewinkingNu trebuie sa ne fie frica happySi eu am visat multe tampenii.laughing
Crisu, din cate vad in poza esti tanara.Asa ca nu va veni batranetea prea repedewinking

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Stai linistita, sunt doar ...vise.

| psiholoaga a răspuns:

Of, impaca-te cu ideea ca imbatranesti...

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Am avut mai multe visuri bizare... Am visam ca am murit, am visat ca cineva voia sa ma omoare... M-am trezit terorizata...

| Dan a răspuns:

Sora Crisu, citeste o carte si visele trec si o sa fie bine pentru tine.Cand am vise urate, citesc o carte, este OK.

luciana
| luciana a răspuns:

Cel mai bizar vis pe care l-am avut a fost acela in care mama a murit in acea dimineata... te rog adauga raspunsul meu celuilalt Cu multumiri, Lucien.

| Puiutz a răspuns:

Interesant vislaughing) smug. eee las mai ai pana sa fii batranasmug... hmm tot felul` de prostii laughing. de exemplu ca o sa am muultzi copii`laughing. sau ca o sa fiu profesoara laughing). sau si mai rele:-s. crime chiarlaughing...ca cineva vrea sa ma omoare.si sa`mi faca numai raustraight face.Dmf! visele astealaughing

te pup:*

| Shery a răspuns:

Asta ai visat dupa ce ai citit "Luna noua"?hee hee
era o faza cu Bella acolo ca se visase batranahee hee

| Artemiss a răspuns:

Eu una am vise tampite, nu vreau sa dau detalii k muriti de ras si spuneti apoi ca sunt nebuna(nu ca nu as firolling on the floor). Cel mai urat vis a fost ca am inghitit un ac si ma sufocam si m-am trezit brusc si mi se ridicase tensiunea(am prb cu inima). Am mai visat odata ca eram intr-o apa tulbure si deodata m-a tras ceva de picioare si ma inecam...etc.

| JesterRO a răspuns:

Bizar nu stiu... dar stiu ca a fost al naibii de infricosator...Eram eu mic, la bunicii mei, dormeam peste noapte, in ultima camera din casa. Seara ne-am culcat si am visat ca ma trezesc in acelasi pat...era foarte real. Mi s-a parut ca aud ceva in bucatarie, asa ca m-am dus sa ma conving. Trecusem de sufragerie...am scos capul pe usa sa vad ce se intampla...si pe hol vad doua chestii cocosate cu halate pe ele, si cate o coasa in mana fiecare. Chestia infricosatoare a fost ca m-am dus in camera la loc, crezand ca daca ma pun la loc in pat, ma trezesc si se termina visul...insa am inchis ochii si cand i-am deschis, eram tot in vis! Evident, m-am dus sa vad daca au disparut creaturile alea imputite din casa, si SOClaughing erau deja pe hol, veneau spre ultima camera in care era si bunica. Mergeau foarte incet, nici nu-i auzeai cand paseau. Am repetat schema sperand ca ma trezesc cu bine, insa degeaba. Aceeasi faza, numai ca erau chiar in fata camerei cand am deschis iar ochii. M-am asezat culcat pe spate si am zis "ce o fi, o fi...nu pot face nimic"... dupa care m-am trezit fleasca pe la 5 dimineata, bunica mea dormea...am incercat sa ma culc iar la loc, insa greu.

| florar a răspuns:

Eu am visat ca eram cal..de atunci nu suport nici un fel de haturi!

| Crisu_8081 explică:

Port eu cravata, dar sunt femeiestraight face jeezlaughing

| Crisu_8081 explică:

Cam greu, psiholoago...parca ma dureau salele din vis, aveam proteza, not fun.

| Crisu_8081 explică:

Printule, mi se pare mie sau tu te dai la mine? Poate ca baba fiind faceam prostii cu mosul-dupa un borcan de viagra- si de-aia m-am trezit transpirata.Sex salbatic ce a durat 3 minute-primul minut: a intrat, al doilea:si-a dat drumul, al treilea a iesit.Livin' la vida localaughing

| Crisu_8081 explică:

Pai, mosule... daca atata potitongue

| Crisu_8081 explică:

Printule... ia vezi.Ca s-ar putea sa te fac sclav.

| Crisu_8081 explică:

Prince of Persia, nu te mai lauda...Mai lasa fanteziilelaughing

| Crs a răspuns:

Am avut de mai multe ori acelasi vis. si cel mai urat. ca eram intr-un castel plin cu paianjeni uriasi... crying
mie imi este foarteeee frica de paianjeni :-s

| Raul a răspuns:

Ehhhee as fi vrut eu sa visez ce ai visat tu, sau macar sa fiu mosu' laughing (nu imi stiu performantele ca sunt virginbig grin)...am visat(dupa ce m-am uitat la 28 weeks later)ca eram undeva in londra intr-o baza militara si deodata au venit infectati uhhhhh... unul dintre ei era fata, m-a lovit am vazut negru si dupa aia am vazut cum ma musca de mana da nu simteam nimiclaughing... apoi am vazut sange si m-am trezit... uuhhhh ce nasol (si era si fatalaughing)

| Notme a răspuns:

Ultimul vis ciudat care l-am avut a fost acum cateva zile. Am visat ca vroia sa ma manance un leu.de fapt imi lingea mana si asa imi lua sangele, f ciudat, eu ceream ajutor disperata pana a trecut o fata pe acolo si i-am zis sa ii dea cu o piatra in cap si fata a luat o pietricica, cea mai mica posibila si i-a dat in cap, leul s-a uitat urat la ea si ea de frica a luat-o la fuga. Visul s-a incheiat cand eu ii ceream scuze leului si ii spuneam sa fim amici laughing)

| SpikE a răspuns:

Nu mai tin minte niciun vis straight face

| Cristina_4684 a răspuns:

Hai sa vedem partea pozitiva. daca ajungi baba e de bine...inseamna ca vei trai multi ani!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai de trei ani nu am mai avut vise naspa, cosmaruri. Da recuperez acum, in ultimele citeva saptamini am tot avut citeva... urite rau, nu le mai stiu, da m-am trezit transpirat si agitat...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am visat odata ca ma alerga o carte de matematica crying

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am visat ca eu eram mosu din visu tau laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

laughing Doar dupa 3 minute ai transpirat? Slab laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Crisu vrei sa vedem in realitate ce timp scoatem? big grin
laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate ca as accepta sa-ti fiu sclav pentru cateva ore. laughing