| dovleac a întrebat:

Care este sensul expresiei,, cand treci prin tara orbilor inchide si tu un ochi" urgent...dau funda ..scuzati categoria este cea mai populata

Răspuns Câştigător
| pisicutzamik a răspuns:

Ca sa simti si tu ce simte el in acel moment adica ca nu vede, adica sa te pui in situatia lui

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Adica sa te adaptezi situatiei sau locului in care te afli.

| dovleac explică:

Mersi pentru toata lumea am dat funda ei pentru ca voiam sa impresionez o fata pe care o tin in suspans de aproape o saptamana cu aceasta expresie

| Aplix a răspuns:

Expresia vrea sa spuna ca in acele momente cand toti sunt la fel ar trebui sa incerci si tu sa fi ca ei macar putin.

| DidiutzMic a răspuns:

Când treci prin ţara orbilor, închide şi tu un ochi. Ce foloseşte orbului fată frumoasă? Cel mai surd sau orb este acela care nu voieşte să audă sau să vadă. Decât orb şi călare, mai bine…

nu stiu daca este buna dar asa am gasit!
Sper ca te-am ajutat