| syd2 a întrebat:

Care oameni ii considerati destepti si de ce?

33 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Cei care ii invata pe altii.

| J0B0MAT a răspuns:

Oamenii care au şcoala vieţii, care ştiu să aleagă ce e mai bine pentru ei şi cum a zis şi Staind, să se descurce în diverse situaţii.

| RainmakerX a răspuns:

Well... Ii consider destepti pe aceia care stiu cand sa taca si cand sa vorbeasca.

| Idkidk a răspuns (pentru RainmakerX):

Mă simt deşteaptă. rolling on the floor

| RainmakerX a răspuns (pentru Idkidk):

De cand stii tu sa taci? =]]

| Idkidk a răspuns (pentru RainmakerX):

Sunt un As în aşa ceva. :))

https://www.youtube.com/watch?v=0rXBrj9HW6A
Am tăcut când am văzut asta, sunt deşteaptă? =))

| syd2 explică (pentru RainmakerX):

Putini pot sa taca azi.

| syd2 explică (pentru Idkidk):

Esti un as, numai nu in domeniul in care, vrei sa pari ca esti.Si inca ceva, destepul, niciodata nu recunoaste ca e destept.

| Idkidk a răspuns (pentru syd2):

Mă simt proastă, mă simt că m-ai făcut proastă într-un mod delicat.

| RainmakerX a răspuns (pentru syd2):

Asta pentru ca putini sunt destepti =]]

| R0R0 a răspuns:

*pe care
Pe cei care stiu sa se opreasca cand trebuie.

| syd2 explică (pentru R0R0):

Nu cred ca e gresita varianta mea.

| R0R0 a răspuns (pentru syd2):

Nu am zis ca e gresitawinking

| oprescudorin11 a răspuns:

Desteptaciunea suprema, in opinia mea, ( desigur)este smerenia absoluta, rabdarea, intelepciunea, credinta, delicatetea in a-i intelege si pe ceilalti.

| gemeni6226 a răspuns:

Oamenii modesti si care traiesc sa ajute pe altii, precum si oamenii care inventeaza lucruri folositoare tuturor.Nu motivez pentru ca te consider destul de destept sa-ti dai seama de ce.

| ShaOfHatred a răspuns:

Oameni care au scoala vietii.Din punctul meu de vedere ei se pot descurca in lume asta salbatica.

| syd2 explică (pentru ShaOfHatred):

Sunt de acord cu tine DAR, a se descurca nu inseamna a calca peste altii, a se descurca nu inseamna a trada si a se descurca nu inseamna a fi ipocrit.

| ShaOfHatred a răspuns (pentru syd2):

Aici te pot contrazice, oamenii care fac asta sunt oameni foarte destepti dragul meu. "Being evil has a price" you know that.

| syd2 explică (pentru ShaOfHatred):

Te-as vedea, pe tine eu, facand rau altor oameni intentionatwinking.

Al doilea secret este faptul ca, facand rau intentionat nu te deosebesti mult de cocalari (care ii asculta pe Nicolae Guta si cred ca sexul e viata) si de oamenii care nu sunt intelesi de lume si incearca prin acest mod sa "arate" in fond, "Nimic ".

| ShaOfHatred a răspuns (pentru syd2):

Se pare ca nu m-ai inteles. Doar nu crezi ca m-as baga in fata pentru cineva pe care nu il consider prieten,nu?
Si tot ce ai spus tu( sa-i calci in picioare pe altii,sa tradezi, sa fi ipocrit) nu definesc o persoana rea si nu poti sa ii asemeni pe acesti oameni cu cocalarii sau cu oamenii neintelesi de lume. Nu exista un rau adevarat in lumea asta. Orice om tradeaza, ii ipocrit macar o data in viata, sau poate calca pe cineva in picioare. Si sa te descurci pe cont propriu, sa fi lupul singuratic inseamna sa faci tot posibilul sa cazi tu in picioare. Si crede-ma ca stiu mai bine lucrurile astea mai bine decat tine.

| syd2 explică (pentru ShaOfHatred):

1. Nu ma stii si nu cred ca poti sti ce stiu eu si prin ce-am trecut.
2.Joci lol?
3. Daca da, atunci vedem ce facem.

| ShaOfHatred a răspuns (pentru syd2):

1.Nu stiu prin ce ai trecut tu dar eu ti-am spus din experienta mea de viata (care nu e prea mare dar...)
2. De ce?
3. Da ce?

| syd2 explică (pentru ShaOfHatred):

Oare tu cum crezi de ce ar intreba un om pe altul daca joaca lol.

Ceva foarte rauhee hee

| alexandrualind a răspuns:

Oamenii de sus pt.ca au functii foarte mari si stiu tot felul'de lucruri grele pt.noi.

| Staind a răspuns:

Cei care stiu sa se descurce in diverse situatii. Mi se pare important sa stii sa te adaptezi.
Dar posibil sa confund deliberat desteptaciunea cu inteligenta, doar pentru ca vreau sa spun asta.

| syd2 explică (pentru Staind):

Sunt de acord cu tine, totusi mi se pare ca inteligenta te poate ajuta doar la niste probleme de la proba la mate, desteptaciunea e mai importanta, cred eu.

| DarySiNimicMaiMult a răspuns:

Cei care vorbesc corect gramatical, poate, care se descurca intr-o situatie dificila, cei cu scoala vietii pentru ca au spirit de echipa, pentru ca sunt curajosi si nu renunta cand totul pare a fi pierdut.

| Drimmero a răspuns (pentru DarySiNimicMaiMult):

Nu neaparat daca stii sa tastezi corect gramatical esti si destept, nu in asta se masoara inteligenta. Inteligenta pentru mine inseamna cand cineva reuseste sa transforme un lucru dificil in unul simplu!

| DarySiNimicMaiMult a răspuns (pentru Drimmero):

Sigur dar asta arata ca ai fost la scoala.

| Drimmero a răspuns (pentru DarySiNimicMaiMult):

Si cu toate acestea, scoala nu-ti testeaza inteligenta, doar memoria!

| syd2 explică (pentru DarySiNimicMaiMult):

Eu pot sa spun, ca un om care stie cum sa se descurce in viata prin metode rationale -adica calculate astfel incat sa nu produca daune speciale altora, si sa avanseze individul pe scala dorita - va sti cum sa vorbeasca si corect gramatical. Eu, cand prima data intrasem pe acest site, nici nu stiam cand se scria "sa" prin cratima.