| GabrielICG a întrebat:

Care sunt cele mai importante lucruri invatate de voi pe parcursul vietii voastre?

26 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Am invatat ca in ziua de azi nici o femeie nu mai e serioasa, sa imi vad de viata mea si sa fac fata la orice obstacol, ultima chestie e sa mentin transportul pe picioare pentru ca eu sant cheia succesului in acest domeniu pe langa alti soferi care duce mancare sa aiba oamenii ce manca seara, sa alimenteze masina, etc

| GabrielICG explică (pentru mgtow):

Da si eu am observat ca fetele nu prea mai sunt serioase in ziua dar mai sunt si exceptii
PS: succes in afacerea ta happy

| Ofiintă a răspuns:

1. Nu iti vei realiza planurile daca nu muncesti.
2. Uneori doare mai tare sa-l pastrezi decat sa-l eliberezi. Asta pentru propriul echilibru, in momentul in care ne intalnim, avem relatii de prietenie cu persoane care nu ne definesc, care nu ne inspira, nu ne transmit nimic precum teoria formelor fara fond. Ba, mai mult tin sa ne modeleze conform tiparului lor, astfel incat urmeaza dezumanizarea noastra, un imens dezechilibru. Pentru ca ne pierdem adevarata valoare in deprecierile altora, faptul ca o alta persoana nu ne accepta asa cum suntem. Asadar tot timpul este bine venita o schimbare pentru regenerarea noastra sufleteasca. Pentru restituirea echilibrului.
3.Sa nu insisti asupra unei persoane care nu te vrea
Aici ma refer la dragoste, pasiune. In cazul in care m-am indragostit de o persoana care nu ma vrea, sa nu disper si sa trec mai departe.
4.Eu sunt ceea ce conteaza.
5.Nu lasa critica, parerile altora sa iti umbreasca echilibrul interior.

| RAY a răspuns:

Atata de multe am invatat incat am devenit mizantrop,nu credeam ca asa multa scarba voi avea cum am in prezent fata de umanitate,fiecare om imi demonstreaza ca e o bestie si atat, am invatat destule sa nu ai incredere in oamenii niciodata,sa te ridici mereu cand ai cazut niciodata,niciodata sa nu renunti, viata e o calatorie si da mereu sa zambesti ca doar asa poti reusi, sa nu traiesti sa fi pe placul altora, sa isi urmezi visele, sa faci ce isi place

| GabrielICG explică (pentru RAY):

Societatea din ziua de azi e plina de oamenii care nu au un nivel ridicat de inteligenta, pe scurt ''sheeple'', iti inteleg ''scarba'' eram si eu ca tine in trecut. incearca sa nu mai dai atata atenti la sheeple, concentreazate pe visele si pe lucrurile care te fac ferict.

| RAY a răspuns (pentru GabrielICG):

Ai dreptate

| OnuOnulică a răspuns:

Eu nici în mine nu mai am încredere deci nu mă miră că nu mai am în alții. Cel mai important lucru la o persoană mi se pare caracterul și felul cum se comportă.

| Drimmero a răspuns:

Am invatat sa ma ridic dupa fiecare infrangere, viata te invata de bine doar daca tu ai invatat ce inseamna infrangerea!

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Ca sunt singur.

| R0R0 a răspuns:

Sa nu ai incredere in oameni!

| GabrielICG explică (pentru R0R0):

Cainii sunt mai loiali laughing

| R0R0 a răspuns (pentru GabrielICG):

Uneori.
Daca ii superi, te musca. laughing))
Tu ce-ai invatat in viata?

| GabrielICG explică (pentru R0R0):

Nu stiu laughing) nu prea m-am gandit la ce am invatat eu... am invatat mai multe lucruri, am invatat ca ce oferi asta si primesti, ca e important sa gandesti pozitiv si sa ai o minte deschisa si multe altele laughing)

| R0R0 a răspuns (pentru GabrielICG):

Etc. laughing)

| GabrielICG explică (pentru R0R0):

laughing

| Florentina9210 a răspuns:

Am invatat ca aparentele pot insela.

| GabrielICG explică (pentru Florentina9210):

Timpu spune adevaruwinking

| Florentina9210 a răspuns (pentru GabrielICG):

Si inca cum.
Imagineaza-ti ca mergi cu persoana iubita pe strada. Totul e frumos. Magnific.
Si dintr-o data totul se schimba. Se schimba acea persoana din inger in demon.
Si de la iubirea pe care ti-o purta, ajunsese sa se transforme in cel mai mare inamic al.
Scopul sau in viata este sa ii faca rau persoanei iubite.
Dar nu ma lua in seama...

| GabrielICG explică (pentru Florentina9210):

Dramatic laughing), dar asta e treaba, totul se schimba inclusiv oamenii

| Florentina9210 a răspuns (pentru GabrielICG):

Mda, sunt mai emotiva astazi. laughing
As putea scrie o carte.

| Cameliapantiru a răspuns:

Sa nu aman niciodata nimic, pentru ca mai tarziu e posibil sa nu mai am aceeasi oportunitate, sa am grija de mine si de sanatatea mea, sa fiu ceea ce sunt, fara sa ma intereseze opiniile societatii, sa imi iubesc si apreciez familia si prietenii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am invatat ca:daca vrei sa schimbi ceva in viata, trebuie sa incepi cu tine insati/insuti; ca nu trebuie sa astepti sa primesti nimic de la nimeni; ca nu trebuie sa-ti fie frica sa gresesti, din ele iti inveti lectia; iertarea iti scoate scoate sufletul din bucuim; ca dupa 40 ani orice noapte nedormita scoate un rid.Si mai sunt atatea lectii invatate si inca de 10 ori pe atat neinvatate.

| TheFragranceMaster a răspuns:

Ca toata Viata e o gluma! Secretul e sa reusesti sa rizi de ea sau macar sa zimbesti!

| GabrielICG explică (pentru TheFragranceMaster):

Frumos happy

| TheFragranceMaster a răspuns (pentru GabrielICG):

Din experienta unei vieti prea lungi! happy