| anonim_4396 a întrebat:

Cate capitole ar trebui sa aiba un roman si cand imi dau seama ca am terminat un capitol, funda.

Răspuns Câştigător
| birdie14 a răspuns:

Bună.Este una dintre cele mai stupide întrebări...dar te ajut.Un roman cred că ar trebui să aibă între 10 şi 30 de capitole,şi îţi poţi da seama că ai terminat,deoarece majoritatea, dacă nu chiar toate romanele, au capitolele numerotate.
Baftă.

1 răspuns:
| izabelageorgiana a răspuns:

Pai numarul capitolelor variaza de la un roman la altul (sunt carti care au in jur de 10 capitole si altele care sar de 30). Iti dai seama ca ai terminat un capitol caci sunt ori numerotate ori au fiecare cate un titlu. Sper ca te-am ajutat. Bafta!