| mya029 a întrebat:

Cate funde trebuie sa ai ca sa devii expert TPU?

Răspuns Câştigător
NOname
| NOname a răspuns:

Nu conteaza foarte mult nici Rank-ul, nici vechimea ta pe site si nici numarul de raspunsuri castigatoare (fundite), ci calitatea raspunsurilor, cat de mult ai ajutat. Activitatea trebuie sa fie constanta si de calitate. Singure conditii OBLIGATORII (desi au fost si cateva exceptii) sunt: sa ai in total minim 500 de raspunsuri (le poti da intr-o saptamana sau in luni de zile, nu conteaza) si sa ai un raport (numarul raspunsurilor castigatoare impartit la numarul total de raspunsuri) de minim 10%, adica cel putin un raspuns din 10 trebuie sa fie castigator (conteaza calitatea, nu cantitatea!). Tu trebuie sa indeplinesti toate aceste conditii, iar administratorii vor hotara, cand a venit momentul. Ei au ultimul cuvant. Citeste si aceste postari, plus comentariile: http://www.tpu.ro/blog/?p=601, http://www.tpu.ro/blog/?p=134&cpage=1#comment-8658!
Succes! Numai bine!

2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Buna!
Pentru a devenii expert TPU, nu conteaza deloc numarul de funde, ci alte lucruri si adica:
- minim 500 de voturi inteligent si folositor
-minim 500 de raspunsuri
-minim 2 luni de activitate
-o activitate constanta [adica, nu un raspuns la 3 zile]
De asemenea, trebuie sa ai o atitudine potrivita unui expert, si anume:
-sa ajuti fara a astepta ceva in schimb [funde, voturi etc.]
-bun simt
-raspunsuri clare, inteligente si folositoare.
Cam astea sunt optiunile, restul, e alegerea adminilor [sefii site-ului]
Sper ca te-am lamurit! O zi buna si succes!happy

| adriana543768654567895334 a răspuns:

600-700 funde aprox.