| AnonimMareMareMare a întrebat:

Cati dintre asa zisii "bombardieri" care umbla cu cutitul dupa ei ar avea tupeu sa il si bage in tine? Cati ar avea curaj la noi in Romania sa te omoare intr-un scandal? Credeti ca toti care au cutite la ei le-ar si folosii?

10 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Majoritatea da. Pistolul e mai bun impotriva cutitariilor

suntserios
| suntserios a răspuns:

Suficienti

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Nu cred ca este vorba de curaj aici, poate mai degraba ratiune, cauza si efect. Sunt constient si ei de ce s-ar intampla daca ar folosi cutitul.
Il folosesc mai mult pentru amenintare, pentru ideea care ii satisface pe ei.

Deci, cu siguranta, nu.

| Celcestietot a răspuns:

Cine știe, sunt imprevizibili.

| Ineys a răspuns:

Majoritatea. Mai ales daca ii enervezi/superi etc. Daca enervezi un om suficient de mult, e capabil de multe.

| RKBlue a răspuns:

Multi nu au curajul.
Sunt 2 situatii(in mare)in care folosesti o arma.
1)Cand ai curaj si nu te gandesti la consecinte(aici poate fi vorba ca te dai mare, ca esti intr-o situatie de aparare, etc)
2)Cand iti pierzi ratiuna, nu te mai gandesti si actionezi din instinct.(adica, in momente de pericol)
Majoritatea se cred duri daca au cutit.
Cum a zis char ieri o colega de a mea, "in ultima vreme toti fraierii sunt smecheri si toti prostii sunt destepti.Si fiecare se da mare chiar daca nu-s in stare de nimic"
Sincer, m-as vedea pe mine folosind cutitul mai mult decat pe majoritatea care ameninta.(si nu, nu l-as folosi deloc)

Cel mai bine(parerea mea) este sa te feresti, pe cat posibil, de astfel de oameni.Pentru siguranta ta(fizica si psihica)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Umbla cu cutite ca nu au incredere in proprile forte, sunt nesiguri pe ei. nu putem sti daca toti, dar cu siguranta cativa daca ar fi provocati poate ar ataca cu cutitul, mai ales daca ar fi in stare de ebrietate sau sub influenta substantelor interzise.

| Bruno92 a răspuns:

Cei care au probleme psihice cred ca ar avea curaj, unii din ei.
eu cunosc un baiat care se taie mereu pe maini cred ca e schizo.

| Dana2103 a răspuns:

Nu. Sunt din Craiova si stiu care e treaba cu ei.

| EntertainYou a răspuns:

De ce nu incerci inainte sa ne intrebi pe noi? N-ai decat sa afirmi asa ceva in mod empiric.winking
Chiar nu crezi ca exista suficienti psihopati in libertate? Nici n-ai idee. E plin de ei.