| BucurCristina a întrebat:

Ce ai face daca ai stii ca e ultima ta zi pe pamant?
Cel mai interesant raspuns primeste funda!

Răspuns Câştigător
| Darkmagic a răspuns:

Au mai fost astfel de intrebari pe aici, si intotdeauna "raspunsurile" m-au dat "pe spate", fiind de felul: "Sa traiesti la maxim", "Fa-ti de cap", "Distreaza-te", etc... big grin
Realitatea este ca atunci cand primesti o astfel de veste, timpul se contracta, mintea se blocheaza initial, apoi se "desface" in doar doua posibile stari: Disperare sau Resemnare, cu mici interschimbabilitati intre ele.
Raspunsul la intrebarea ta e cel mai probabil: "Nimic deosebit".
Cerebralii se resemneaza, cauta un eventual refugiu intr-o divinitate sau isi iau ramas-bun de la cei apropiati, ceilalti cu mai putina minte, recurg la gesturi necugetate care chiar pot scurta intervalul tau de "o zi".
Nici intr-un caz, nici in celalalt, NU mai exista din cauza depresiei instalate expresii valide ca: "Traieste la maxim", "Distreaza-te", sau alte tampenii "raspunse" de-a lungul timpului de pusti de 13 ani...

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

As face ce imi spune inima
https://www.youtube.com/watch?v=3nuuViwZhjo

| danay72 a răspuns:

M-as stradui sa fac tot ce pot sa fiu in relatii bune cu Dumnezeu si cu cei din jur. Doar El ma poate ajuta în acele momente.

| munteanuionvictor a răspuns (pentru danay72):

Așa e cel mai bine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu știu.Nu-mi pot imagina

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

L/as asculta pe Chopin pana as crapa.